Ірина Геращенко: Керівництво парламенту самоусунулося від боротьби Украіни з епідемією коронавірусу

Керівництво парламенту самоусунулося від боротьби із епідемією і не інформує про наступну позачергову сесію.

Про це сказала співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко у своєму відеоблозі.

«Нашу фракцію надзвичайно турбує те, що в умовах парламентсько-президентської республіки, якою є Україна, керівництво парламенту просто самоусунулося зараз, зникло з радарів за останній тиждень після позачергової сесії і просто не інформує депутатів, коли наступна позачергова сесія, який її порядок денний, які закони там будуть розглядатися, а уряд замість того, щоб накладати на українців все нові штрафи і заборони, ізоляції, насправді мав запропонувати Україні шлях виходу з економічної кризи», – сказала Геращенко.

Вона звернула увагу, що в інших країнах світу уряди вже заявили про виділення великих коштів на рятування своїх економік, на підтримку малого, середнього бізнесу і фермерів.

«У нас нічого подібного не відбувається. Зараз необхідно продемонструвати адекватний розподіл бюджету, такий, як пропонує наша політична сила, яким ми вимагаємо в першу чергу захистити регіони, через реформу децентралізації направити кошти від перерозподілу бюджету саме в регіони, які сьогодні несуть ключовий тягар боротьби з коронавірусом», – додала парламентар.

Геращенко зазначила, що необхідно створити Резервний фонд, в якому передбачити збільшення виплат на безробіття.

«Очевидно, що сьогодні чимало українців можуть втратити роботу, ми маємо передбачити якісь мінімальні кошти для виживання. Так само маємо дати певний стимул для того, щоб відродити українську економіку після цього карантинного потрясіння», – наголосила вона.