Володимир В’ятрович: вимагаю від влади привести свої карантинні заборони у відповідність із законом і забезпечити українців масками та іншими необхідними ресурсами

Уряд має невідкладно привести свої дії щодо протидії розповсюдженню коронавірусу у відповідність з Конституцією, законами й реальними потребами і можливостями українців.

Про це написав народний депутат фракції «Європейська Солідарість» Володимир В’ятрович на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

«Карантин – це необхідність. Але обмеження мають бути розумними і законними. І взагалі уряд надто захопився заборонами і надто мало робить сам. Звернувся до прем’єра з запитаннями, які хвилюють мільйони українців. Прошу поширити це звернення, щоб допомогти уряду відповісти максимально швидко й публічно на кожен пункт», – написав В’ятрович.

«Які конституційні підстави урядових заборон?

Чому ВООЗ вважає, що носити маски всім і всюди – немає сенсу, а в Україні за появу без маски в громадському місці – багатотисячний штраф? І що таке «громадське місце»?

Де людям брати маски? Як людям за 60 виживати, не порушуючи урядових заборон?

Що саме уряд вважає «переміщенням групою» більше ніж 2 особи? Спільний маршрут? Якусь відстань між ними? Знайомство цих осіб між собою? Чи заборонене «спільне переміщення» на приватному подвір’ї або в автомобілі?» – додав депутат.

Він також не розуміє, чому люди, які живуть на карантині в одному помешканні не можуть і на вулиці бути разом, якщо їх більше ніж двоє.

«Яким чином заборона відвідувати парки та зони відпочинку співвідноситься з рекомендаціями медиків для збереження здоров’я під час карантину більше рухатися, дихати свіжим повітрям і отримувати вітамін Д з сонячними променями? Як можна штрафувати громадян лише за те, що вони дихають свіжим повітрям на достатній відстані від інших людей?» – наголосив В’ятрович.

Він попросив надати також відповідь, скільки конкретно масок, захисних костюмів, апаратів штучної вентиляції легенів, тестів уряд придбав за останній місяць.

«Скільки необхідного обладнання і якого саме передано в лікарні?

Чому Україна посідає одне з останніх місць у світі за числом проведених ПЛР-тестувань на коронавірус і чому уряд досі не оплатив серійне виробництво українських ПЛР-тестів, розроблених Інститутом молекулярної біології і генетики?» – написав депутат.

Він наголошує, що уряд має відповісти на всі ці запитання.

«А головне – невідкладно привести свої дії у відповідність з Конституцією, законами й реальними потребами й можливостями українських громадян», – додав В’ятрович.