Гончаренко: якщо скоротити видатки на силовиків та держчиновників, то вистачить грошей на освіту і культуру

Народні депутати з фракції «Європейська Солідарність» подали альтернативний законопроект про зміни до державного бюджету, в якому передбачені кошти на боротьбу з коронавірусом, збережене фінансування галузі культури та освіти.  При цьому депутати пропонують суттєво урізати гроші для силовиків та дежчиновників. Про це повідомив народний депутат Олексій Гончаренко на сторінці у Фейсбук.

«Подали альтернативний проект змін до бюджету України. Разом з Вікторією Сюмар та Іриною Фріз підготували альтернативні кабмінівським зміни до бюджету України», – зазначив депутат. 

Він нагадав, що тиждень тому уряд презентував свій варіант змін до бюджету, в якому скорочувались видатки на фінансування культури, підтримки ветеранів, науки, освіти, інфраструктури, а також проведення місцевих виборів. Водночас уряд пропонував збільшити витрати на силовиків чи чиновників. 

«Разом з колегами ми підготували альтернативні зміни: зберегли повне фінансування фонду для боротьби з коронавірусом, але урізали фінансування силовиків та чиновників», – розповів Олексій Гончаренко. 

Зокрема, пропонується скоротити фінансування Апарату Верховної Ради на 348 млн грн., обслуговування Офісу Президента України на 310 млн грн., Апарату державного управління справами на 445 млн грн.,  Офісу Генерального прокурора на 1 млрд 126 млн грн., Міністерства внутрішніх справ України на 7 млрд грн.,  Національного антикорупційного бюро України на 314 млн грн.

Водночас пропонується зберегти в повному обсязі фінансування Державного агентства України з питань кіно, Українського інституту книги, Українського культурного фонду, Інституту національної пам’яті, Державного фонду регіонального розвитку, Програми з підтримки науки, Програми з підтримки ветеранів.