Узурпація влади під виглядом боротьби з COVID-19 – блог Яни Зінкевич про нові карантинні обмеження

Цей тиждень почався для нас усіх в новій реальності – реальності заборон і страху покарань з боку влади. З шостого квітня почали діяти посиленні карантинні обмеження по всій Україні, які включають в себе масковий режим, обмеження пересувань, заборона знаходитись на вулиці без документів, багатотисячні штрафи та інші норми, про які ми розказували в наших попередніх відео.

Якщо ви їх пропустили – підписуйтесь на канал «Європейської Солідарності» і слідкуйте за всіма головними новинами про боротьбу з коронавірусом в Україні та світі.

Наша команда повністю погоджується, що розумний карантин потрібен: не скупчуватись у великі компанії, носити маски в людних місцях, дотримуватись обсервації тим, хто повернувся з-за кордону. Однак, «Європейська Солідарність» категорично проти узурпації влади і розширення каральних можливостей правоохоронців під прикриттям боротьби з коронавірусом. Ми вимагаємо від влади не йти шляхом суцільних заборон і залякування українців, а й забезпечити їх реальними умовами для дотримання карантину!

Хочете, наприклад, масковий режим – забезпечте можливість українцям хоча б купити ці маски. А не штрафуйте по 17 тисяч тих, хто не зміг добути собі маску за ціною золота. 

Не встигли вступити в силу ці обмеження, законність яких під великим сумнівом, як влада вже почала роздумувати над новим посиленням – зараз обговорюють обмеження пересування приватного транспорту і посилення контролю за кожним з нас. Ледь не єдине, що вони дозволили – ходити в ломбарди. Фактично, йдеться про порушення конституційних норм без згоди парламенту на введення надзвичайного чи воєнного стану – це диктатура, якій відповідні органи мають дати чітку правову оцінку.

При цьому, влада провалила підготовку медичної системи і забезпечення медиків усім необхідним для подолання коронавірусної хвороби. В останні тижні ви, певно, бачили відеозвернення лікарів і медперсоналу з різних куточків України, з проханням про допомогу хоча б засобами індивідуального захисту.

Як завжди у скрутні для держави часи, на допомогу прийшли волонтери.

В минулі вихідні дні ми відправили перші 10 тисяч костюмів біологічного захисту, куплені коштом корпорації РОШЕН і «Фондом Порошенко», в лікарні найбільш уражених областей: Чернівецької та Тернопільської, а також у лікарні Києва та Вінниці. Вже протягом цього тижня такі ж костюми розійдуться в усі інші області. Загалом команда Петра Порошенка передасть медикам близько 100 тисяч захисних костюмів – цього має вистачити для захисту лікарів в розпал епідемії.

Також, наша команда, спільно з волонтерами зібрала і відправила за минулі вихідні 5 тисяч продуктових наборів для найбільш вразливих громадян: людям, які дотримуються найсуворішої самоізоляцїі – літнім, людям із хронічними захворювання та особам з групи ризику. Звісно, в цей складний період ми намагаємось також допомогти родинам загиблих на фронті захисників України та нашим ветеранам.

Найближчі вихідні ми так само плануємо зібрати кілька тисяч продуктових наборів у Відкритому офісі «Європейської Солідарності». Ви можете долучитись до нашої ініціативи і допомогти або власними силами, або коштами тим, хто зараз найбільше цього потребує.

Окремо хочу звернутись до наших лікарів, які наразі знаходяться на передовій протидії коронавірусній хворобі. Як фронтовий парамедик, я прекрасно уявляю, що ви відчуваєте у цей період, бо сама переживала такий стрес, виснаження та тиск відповідальності. Тому дозвольте дати вам кілька порад, як вберегти себе від емоційного вигорання.

– Адекватно оцінюйте свої можливості і ресурси для роботи. Виділяйте достатньо часу на відпочинок і відновлення, інакше перевтома знизить рівень вашої ефективності, що лише нашкодить і вам, і пацієнтам. Не забувайте регулярно харчуватись.

– Не звинувачуйте себе, коли медицина безсила. Часто ми робимо все від нас залежне, але цього недостатньо для порятунку життя.

– Не бійтесь боятись. В умовах епідемії, підвищених ризиків і відповідальності на вас можуть накочуватись хвилі страху. Це нормально, але якщо не визнати причину страху – перебороти його буде складно.

– Дотримуйтесь інформаційної гігієни. Наразі деякі медіа цілеспрямовано підбурюють паніку через епідемію. Довіряйте лише перевіреним офіційним джерелам.

– Вимагайте від керівництва та влади повного забезпечення необхідним засобами індивідуального захисту для виконання своїх обов’язків. Без вас українці не впораються, тому важливо дбати про особисту безпеку. Бережіть себе.

Друзі, не залишайтесь байдужими до тих, хто зараз найбільше потребує допомоги, тримайте руки і розум в чистоті, підписуйтесь на нашу сторінку і будьте в курсі усіх головних новин про епідемії коронавірусу. Будьте здорові.