Ірина Фріз: створення консультативної ради з бойовикам на Донбасі – це державна зрада, і ми вимагаємо від президента Зеленського оприлюднення директив

Дії голови Офісу президента Зеленського Андрія Єрмака у Мінську із підписання документів про створення консультативної ради з російськими терористами на Донбасі є державною зрадою національних інтересів. До цього причетні також ті особи, які готували і підписували директиви для Єрмака на цих переговорах.

Про це сказала народна депутатка фракції «Європейська Солідарність» Ірина Фріз в ефірі телеканалу «Прямий», коментуючи вимогу партії до президента Зеленського оприлюднити директиви на переговори у Мінську голові Офісу президента Андрію Єрмаку.

«У мене однозначне ставлення до документу, який 11 березня підписав пан Єрмак. З моєї точки зору, він підпадає під статтю державна зрада», – підкреслила депутатка.

«І відповідно, якщо пан Зеленський – я поки що сподіваюсь ретранслює думки, які йому вкладають люди, які готували пана Єрмака до цього підписання – і якщо це раптом буде все ж таки підтверджено в директивах, які пан Єрмак мав, якщо він такі директиви мав на підписання, то тоді ми можемо говорити про насправді більш широке коло осіб причетних до здачі національних інтернів нашої держави», – пояснила Ірина Фріз.

Вона особливо підкреслила, що Міньскими угодами, в першу чергу, було зафіксовано безпековий фактор.

«Україна постійно намагається, в тому числі і за часів пана Зеленського на шкоду собі, демонструвати готовність виконувати безпековий фактор. В тому числі відводячи, навіть односторонньо, війська попри те, що у нас постійно гатять із забороненої зброї з тієї сторони», – додала вона.

Депутатка підкреслила: «Після виконання безпекового фактору і відповідно взяття під контроль українського кордону Україною, тоді вже ми можемо говорити про будь-яке встановленя діалогу. Але в жодних Мінських угодах, ані в перших, ані в других, не стоїть пункт про те, що ми маємо створювати напряму якісь консультативні ради з представниками ОРДЛО».

«Тому зараз те що робиться – це можливість вивести Росію з формату учасника конфлікту, залишивши тоді сам на сам Україну нібито з громадянським конфліктом. Це антидержавницька позиція, яку потрібно припинити висловлювати. І бажано зрозуміти хибність цієї думки для нашої держави, яка призведе до втрати суверенітету і втрати нашої державності. Тому що нас в такий спосіб заводять у протекторат Російської Федерації, де РФ буде таким собі спостерігачем, який ні до чого не причетний. В тому числі і до збиття МН17 російською зброєю. А якісь представники ОРДЛО будуть вести з нами про щось діалог», – наголосила вона.

Ірина Фріз зазначила: «Український суверенітет відновлюється лише на умовах українських законів, без будь-яких перемовин з терористами, які вбивають і сьогодні наших військовослужбовців, наших захисників».

«Тому я впевнена що будь-які консультативні ради з ОРДЛО, якщо вони зафіксовані паном Єрмаком – це державна зрада України», – резюмувала вона.