Низька кількість тестів помножена на тотальні заборони – тактика влади в боротьбі проти Covid-19 – блог Яни Зінкевич

Ті з вас, хто регулярно слідкує за динамікою поширення коронавірусу в Україні, звернули увагу на зменшення кількості виявлених інфікованих в останні дні. На перший погляд може здатись, що ми пережили пік епідемії з геометричним збільшенням хворих. Навіть влада вже почала піаритись, що це все завдяки введеному ними жорсткому карантину по всій країні.

Але не поспішайте втрачати пильність і продовжуйте дотримуватись головних карантинних правил! Адже, найймовірніше, справа не в спаді епідемії, а в недостатній кількості тестувань, яку проводять в Україні.

З початку карантину в нашій державі провели лише трохи більше 6 тисяч тестів – це один з найнижчих у світі показників на душу населення. Для прикладу, навіть в сусідній 10-тимільйонній Білорусі вже зробили 40 тисяч тестів, а в близькій за кількістю населення Польщі – більше 85 тисяч.

Якщо в перші тижні відсутність масового тестування ще можна було списати на недостачу тестів, то зараз, за словами представника МОЗ, в Україні є ресурс для проведення 30 тисяч тестів на добу – чому ж їх не роблять?

Подейкують, що низька кількість тестів помножена на тотальний карантин і заборони – це тактика Офісу Президента в боротьбі проти епідемії коронавірусу. Логічно, якщо щоб закінчити війну – «треба просто перестати стріляти», то щоб зупинити епідемію – «треба просто перестати виявляти хворих».

Тому «Європейська Солідарність» вимагає почати масове тестування українців на COVID-19, як це роблять у цивілізованому світі – від США до Німеччини. Насамперед ми вимагаємо проводити регулярне тестування усіх лікарів та медперсоналу, які на передовій боротьби з коронавірусом мають найвищі ризики зараження. Також наша команда вимагає провести масовк перевірку військовослужбовців на фронті для унеможливлення поширення коронавірусної хвороби серед наших захисників.

Поки влада та система охорони здоров’я зациклені на подоланні коронавірусу, ми не маємо права забувати про тих, хто потребує лікування від інших захворювань. Жорсткі карантинні обмеження влади та припинення поставок товарів з-за кордону призвели до того, що в Україну перестали потрапляти життєвоважливі для деяких пацієнтів іноземні ліки.

Наприклад, низка препаратів, які допомагають дітям з епілепсією жити звичайним життям без загострення хвороби. Наразі частина цих ліків досі не пройшла реєстрацію в МОЗ, а отже потрапляє до пацієнтів не через аптеки. В період карантинних обмежень безліч пацієнтів до прикладу з епілепсією опинились перед небезпекою загострення хвороби. І це тільки одна хронічна хвороба, але ж пацієнтів з різними типами захворювань, які потребують іноземних препаратів для підтримки нормальної життєдільяності, сотні тисяч.

Тому вимагаємо від Міністерства охорони здоров’я негайно взятись за вирішення ситуації із забезпеченням препаратів першої необхідності для усіх пацієнтів. В першу чергу – централізовано забезпечити дітей з епілепсією необхідними закордонними препаратами. Якщо для цього потрібне законодавче рішення Ради – у вас є час підготувати ваші пропозиції до найближчого засідання парламенту.

Днями «Європейська Солідарність» домоглась виходу керівництва парламенту з політичної самоізоляції, тож вже до кінця тижня депутати зберуться на позачергову сесію, завдяки нашій ініціативі. Ми мусимо посилювати законодавство, щоб подолати наслідки епідемії для економіки.

Зокрема, на найближчому засіданні парламент розгляне зміни до бюджету, де ми будемо вимагати скорочення видатків на утримання силових структур, органів влади і чиновників, а не економії на культурі, науці і інших фундаментальних сферах.

Впевнена, ви вже чули про рекордні 16 тисяч поправок до банківського закону, якого від нас чекає МВФ для продовження співпраці. Фактично, в інтересах одного олігарха, група депутатів штовхає Україну до жорсткого дефолту, а роботу законодавчу роботу Верховної Ради паралізує у період епідемії та економічної кризи.

Друзі, в цих умовах закликаю не втрачати пильності, дотримуватись основних рекомендацій на період карантину, піклуватись про своє здоров’я і про оточуючих! Підписуйтесь на наш канал, ставте лайки і залишайтесь здорові!