Володимир Ар’єв: у Зеленського мають припинити загравати з олігархами і затягувати ухвалення банківського закону

У Зеленського мають вирішити проблему з необґрунтовано великою кількістю поправок до «антиколомойського» закону, який блокує співпрацю з МВФ і штовхає Україну до дефолту.

Про це заявив народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Володимир Ар’єв в коментарі телеканалу «Прямий».

«Банківського закону, так званого антиколомойського, який може відкрити співпрацю з Міжнародним валютним фондом, не буде на розгляді позачергового засідання Верховної Ради, швидше за все. Так буде через велику кількість поправок, і через те, що комітет досі не приступив до розгляду і групування цих поправок. Можливо, однакові поправки намагаються згрупувати.

Влада має здійснити кроки для того, щоб нормально відпрацювати цей необхідний країні законопроект, а не закидувати його поправками. «Наприклад, «Європейська Солідарність» подала лише 5 поправок до цього законопроекту», – сказав він.

«Цей закон дозволить відкрити співпрацю з Міжнародним валютним фондом, до якого в черзі вже стоять мінімум 58 країн за допомогою. І якщо співпраця з МВФ в нинішніх умовах пандемії та економічної кризи не буде, то є велика імовірність дефолту в Україні», – додав політик.

Також Ар’єв наголосив, що дефолт розорить українців і допоможе олігархам скупити за низькими цінами державні підприємства, тому подібні загравання влади неприпустимі.

«Дефолту хочуть олігархи, тому що вони в цей час можуть скуповувати дуже дешево державне майно, але для простих громадян – це означатиме катастрофу», – підкреслив народний депутат.

«В України зараз немає ресурсів для протидії дефолту, тому що металургійна продукція, одна з основних, яка приносить дохід, не затребувана на зовнішніх ринках через падіння будівництва. У нас будуть великі проблеми і з курсом валют, і з можливістю виплачувати бюджетникам зарплати і пенсії пенсіонерам», – додав Ар’єв.

Він підкреслив, що уникнення дефолту – це питання виживання держави і «Слуги» мають припинити затягувати розгляд цього закону.

«Нам за будь-яких обставин потрібно уникнути дефолту. Це питання виживання держави. Я сподіваюся, що в монобільшості, бо саме звідти були поправки, які затягують розгляд питання, все ж таки розуміння наслідків спрацює краще, ніж бажання догодити олігарху Коломойському і захистити його, а не українські інтереси», – зазначив політик.