«Європейська Солідарність» вимагає від влади почати масове тестування на коронавірус, в тому числі і в армії – Яна Зінкевич

Статистика щодо кількості випадків коронавірусу в Україні, яку подає влада, є свідченням не низької захворюваності, а проваленого тестування на COVID-19.

Про це сказала медик-доброволець, народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Яна Зінкевич у своєму відеоблозі.

«В нашій державі провели трохи більше 6 тисяч тестів – це один з найнижчих у світі показників на душу населення. Навіть в сусідній 10-тимільйонній Білорусі вже зробили 40 тисяч тестів, а в близькій за кількістю населення Польщі – більше 85 тисяч», – додала політик.

«Якщо в перші тижні відсутність масового тестування ще можна було списати на недостачу тестів, то зараз, за словами представника МОЗ, в Україні є ресурс для проведення 30 тисяч тестів на добу – чому ж їх не роблять?» – запитала вона

Також народний депутат зазначила, що імовірно влада свідомо тестує таку незначну кількість українців, щоб статистика була низькою.

«Подейкують, що низька кількість тестів помножена на тотальний карантин і заборони – це тактика Офісу Президента в боротьбі проти епідемії коронавірусу. Логічно, якщо щоб закінчити війну – «треба просто перестати стріляти», то щоб зупинити епідемію – «треба просто перестати виявляти хворих», – сказала Зінкевич.

Вона підкреслила, що «Європейська Солідарність» вимагає від влади проведення масового тестування на коронавірус у Збройних силах України.

Тому «Європейська Солідарність» вимагає почати масове тестування українців на COVID-19, як це роблять у цивілізованому світі – від США до Німеччини. Насамперед ми вимагаємо проводити регулярне тестування усіх лікарів та медперсоналу, які на передовій боротьби з коронавірусом мають найвищі ризики зараження. Також наша команда вимагає провести масову перевірку військовослужбовців на фронті для унеможливлення поширення коронавірусної хвороби серед наших захисників», – заявила народний депутат.