Ірина Геращенко: У Зеленського не мають системного уявлення про розвиток української економіки

Чинна влада не має системного погляду на розвиток і підтримку української економіки.

Про це сказала співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко у своєму відеоблозі.

«Нас не влаштовує, що немає системного погляду на розвиток і підтримку української економіки. Ми вважаємо, що уряд має більш детально попрацювати ще з депутатами, в тому числі з нашою політичною силою для того, щоб показати суспільству, як же ми будемо підтримувати малий і середній бізнес, який сьогодні залишається фактично без фінансової подушки лише після місяця карантину – а карантин очевидно, що буде продовжено, і незрозуміло, як вижити людям», – сказала вона.

Геращенко зауважила, що не передбачено підтримку малого та середнього бізнесу в умовах карантину, росте державний борг і дефіцит бюджету.

«Що дуже небезпечно, наскільки зростає сьогодні борг – з 83 млрд грн зростає ще майже на 200 млрд. Очевидно, що ми хочемо почути від уряду, за які кошти ми потім будемо віддавати ці борги. Якщо говорити про дохідну частину бюджету, ми бачимо дуже серйозні зміни. Наприклад, ми всі пам’ятаємо скільки було галасу через те, що буде проведена велика приватизація. І на доходи від великої приватизації закладалися 12 млрд грн. Зараз залишилося 500 млн., очевидно, що в умовах світової кризи велика приватизація не може відбуватися, і правильно, що не розпродаємо зараз все за копійки. Ала так само маємо усвідомлювати, звідки уряд збирається брати доходи до держбюджету, якщо економіка стоїть і ніякої програми її розвитку немає», – наголосила Геращенко

Ірина Геращенко зазначила, що якщо Україна не отримає підтримки МВФ, то всі потуги підтримати український бюджет виявляться провальними.

«Для підтримки МВФ Україні необхідно прийняти банківський закон. Нагадаю, до нього подали поправок «Слуги» більше, ніж слів у самому законі. Ми чекаємо позачергового засідання Верховної Ради, ми наполягаємо на тому, щоб першим був закон про банки і щоб в розподілі бюджету, над яким зараз працюють в тому числі і наші експерти, були враховані три позиції. Перше: це достойне фінансування української армії, «Слуги» забули там закласти харчування наших солдатів. Друге: підтримка українських медиків, які сьогодні всередині країни на передовій. Третє: підтримка українських регіонів. Є точно ті структури, які можуть сьогодні затягти паски. І це всі репресивні органи, на які робить ставку влада Зеленського», – додала співголова фракції.