Лікарі Рівненщини отримали захисні костюми від Фонду Порошенка

На Рівненщині «Європейська Солідарність» передала 150 комплектів захисних медичних костюмів від Фонду Порошенка. Костюми були передані для лікарів Рівненської міської та Дубенської районної лікарень.

Старша медсестра Рівненської міської лікарні Тетяна Чорнобай говорить, що, незважаючи на певне забезпечення лікарні, така допомога справді необхідна, тому що захисні костюми витрачаються доволі швидко.

«Лише на чергування однієї зміни нам потрібно більше 40 захисних костюмів. Тож ми дуже вдячні усім хто допомагає нашим лікарям та розуміє важливість захисту колег», – підкреслила Тетяна Чорнобай.

«Сучасні дослідження свідчать, що коронавірус осідає на одежі та руках людей, що контактують з хворими. Тому лікарі всього світу, що перебувають «на передовій» боротьби з цією недугою, опинилися в особливій небезпеці. Через це виник ажіотаж навколо сучасних захисних костюмів для лікарів. Завдяки міжнародному авторитету Петра Порошенка Благодійному фонду його родини та волонтерам, що співпрацюють з цим фондом вдалося закупити декілька тисяч таких комплектів для України», – розповідає представник ГО «Справа Громад» Віталій Гайдукевич.

За його словами, захисних костюмів для українських лікарів не вистачає в усіх регіонах країни.

«Ми всі знаємо про той інцидент, що виник в Дубно. Коли влада передала 100 захисних костюмів лікарям, а потім 50 з них відібрала. Ми переконані, що так не повинно бути. А тому передаємо 50 комплектів для лікарів Дубенської районної лікарні», – пояснює Віталій Гайдукевич.

Він зазначив, що в разі необхідності головні лікарі лікарень можуть передати отримані від Фонду костюми в ті лікарні, де буде виникати в них потреба.

«Одне з ключових завдань, що сьогодні стоїть перед нами – це захистити лікарів, які щодня контактують з інфікованими людьми. Адже, якщо лікарі, що лікують хворих самі перетворяться на пацієнтів, ми отримаємо колапс, при якому допомогу ми не зможемо отримати. Тож, вважаю, закупівля і передача костюмів, це надважлива місія», – наголошує пан Гайдукевич.