Олексій Гончаренко: влада спроможна лише обмежувати права громадян, а реальну допомогу надають волонтери і органи місцевого самоврядування

«Європейська Солідарність» і громадянське суспільство відстояли часткове фінансування Фонду регіонального розвитку від спроб влади позбавити місцеве самоврядування необхідних коштів у розпал епідемії.

Про це народний депутат від «Європейської Солідарності» Олексій Гончаренко написав на сторінці в мережі Фейсбук.

«Сьогодні виступаю на сесії Одеської обласної ради. Спочатку, недолугі рішення влади призвели до того, що держава не змогла продовжити індексацію пенсій цього року. Потім, виявилася неспроможною належно впоратися з протидією поширенню коронавірусу і переклала відповідальність на місцеве самоврядування. Уряд намагався повністю урізати державну підтримку програм регіонального розвитку, місцевих виборів та розв’язати проблему підтримки бізнесу коштом місцевих бюджетів. Завдяки оприлюдненню пропозицій Кабміну та розголосу, нам вдалося відстояти принаймні фінансування Фонду регіонального розвитку принаймні частково», – наголосив політик.

Парламентар зауважив, що діюча влада сьогодні гарно демонструє лише заборони і обмеження громадян, а допомагають медикам і людям – волонтери і активісти.

«Чим далі, тим очевидніше стає, що від центральної влади слід очікувати лише тиск, заборони і обмеження, але жодної підтримки. Забезпечення спецзасобами захисту, апарати ШВЛ, допомога самоізольованим ― це все в руках самоврядування та волонтерів. Потрібно це чітко усвідомити і розраховувати лише на власні сили», – зауважив народний депутат.

«Друзі, проб’ємось! Україна тримається на громаді. Тому тримаймо стрій», – написав Олексій Гончаренко.