Попри критику опозиції у Зеленського намагаються зекономити не на репресивних органах, а на освіті і культурі – Володимир В’ятрович

Незважаючи на те, що опозиція примусила уряд Зеленського частково зберегти фінансування культури і освіти, влада досі прагне урізати ці видатки, замість скорочення бюджету правоохоронних органів. Про це написав народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Володимир В’ятрович на сторінці у Фейсбук.

«Попри шквал обурення і провал першої спроби протягнути через парламент бюджет знищення культури, уряд не відмовився від руйнівних планів», – зауважив він.

За його словами, у новому варіанті змін до бюджету урядовці дещо зменшили свої апетити щодо скорочення видатків на Український фонд культури і Український інститут книги. Однак вони все одно хочуть скоротити ці важливі культурні програми в півтора рази.

«По більшості інших програм у галузі освіти, культури, науки, політики пам’яті – жодного прогресу. Їх фінансування скорочується в рази, а то й на всі 100%», – заявив представник «Європейської Солідарності».

«Думаєте, погром гуманітарної сфери необхідний, бо більше ніде взяти кошти? Економія при цьому становить аж 2,87 млрд. гривень. Більше половини цієї суми – субвенція на доплати шкільним учителям. Нищення решти програм у сумі дає 1,26 млрд», – прокоментував депутат урядові ініціативи.

При цьому він підкреслив, що уряд Зеленського залишає чотири «недоторканих» структури з величезними бюджетами, які або отримують символічні скорочення, або, як МВС, навіть збільшення видатків.

«Скорочення бюджету МВС усього на 1,3% дозволило б узагалі не чіпати ні копійки з 1,26 мільярдів усіх наведених гуманітарних програм», – зазначив Володимир В’ятрович.

За його словами, загальні скорочення за всіма статтями бюджету менше 3 мільярдів, тож уряд міг би отримати ту саму суму, рівномірно скоротивши всі ці статті лише на 3%.

«Отже, питання не в грошах, а в пріоритетах і цінностях. Питання у стратегії», – переконаний В’ятрович.

Він підкреслив, що ще не пізно скоригувати план уряду, який затягне фінансовий зашморг на українській гуманітарній політиці.

«Уряд має зрозуміти, що українці не пробачать, а депутати – не підтримають бюджет доти, доки скороченням й так мізерних видатків на освіту, науку й культуру прикриватимуть кошти на утримання силовиків та апарату центральної влади», – наголосив він.

Володимир В’ятрович підкреслив: «Нас поставили в умови дискусії, наскільки мають урізати гуманітарний та освітній бюджети. Але це «постановка до стінки», а не фахова розмова про шляхи оптимізації всього державного бюджету задля виділення додаткових коштів для боротьби із епідемією».