Як подбати про літніх людей під час пандемії – блог Яни Зінкевич

Ми на екваторі першого тижня жорстких обмежень, які запровадила влада з 6 квітня.

Детально про них я розповідала в попередніх випусках, тож підписуйтесь на канал «Європейської Солідарності» і знаходьте все, що вас цікавить про перебіг епідемії коронавірусу в Україні.

Серед цих заборон була одна,  на якій я хотіла б зупинитись окремо – самоізоляція літніх людей. Влада заборонила виходити з дому всім, хто старший 60-ти років. Дійсно, як свідчить статистика,  COVID-19 найважче переносять літні люди, тож вони в головній групі ризику серед усіх категорій населення. Наша з вами задача – подбати і захистити їх у цей період.

Якщо ви живете разом зі своїми батьками літнього віку, бабусями чи дідусями – рівень вашої відповідальності на період епідемії подвоюється. Безперечно, вам доведеться виходити з дому, щонайменше в магазин, а часто й на роботу чи інші місця, де є ризик зараження. В такому випадку, у спілкуванні і спільному побуті зі своїми рідними з групи ризику, ставтесь до себе як до потенційного носія вірусу.

На час карантину розмежуйте своє проживання. За можливості використовуйте маску чи респіратор на спільній території – кухні, ванни, вбиральні. Дезінфікуйте поверхні після користування – в тому числі дверні ручки, вимикачі світла, водопровідні крани. Виділіть окремий посуд. Рекомендовано протирати упаковки продуктів, принесені з магазину.

При спілкуванні дотримуйтесь дистанції – хоча б 1,5-2 метри.

Хочу наголосити, що саме люди літнього віку є найбільш вразливими до інформаційних атак і фейкових новин про коронавірус – намагайтесь частіше з ними говорити, доносити достовірну інформацію, заспокоювати і не давати впадати в паніку. Поясніть їм усі рекомендації – як правильно мити руки, використовувати дезінфектор, чому не можна торкатись до обличчя руками.

Якщо ваші близькі із групи ризику живуть окремо – краще обмежити прямі контакти. За можливості передавайте їм їжу та медичні засоби безконтактно, наприклад залишивши під дверима помешкання. Забезпечте їх необхідним набором індивідуального захисту – масками та антисептиком.

Принесені пакети з їжею чи ліками краще обробити дезіфектором перед тим, як передати, аби виключити потрапляння вірусу в помешкання.

Літнім людям на самоізоляції важче переносити самотність – не соромтесь дзвонити часто і приділяйте їм достатньо уваги на відстані.

Якщо в вашому чи сусідньому будинку живуть самотні літні люди – запропонуйте свою допомогу, аби їм не довелось виходити в магазини чи аптеки – алгоритм передачі продуктів зберігайте такий, як наведено вище. Рекомендовано повністю уникати прямих контактів.

Наразі існує багато волонтерських рухів, які збирають кошти та розвозять продуктову допомогу тим, хто цього найбільше потребує. Якщо бажаєте долучити до подібних ініціатив, можу порадити вам «Солідарність – доброта об’єднує», де ви можете запропонувати допомогу, або попросити її за необхідності.

Пам’ятайте, від вашої небайдужості і відповідальності залежить життя і здоров’я тих, хто перебуває в найбільшій групі ризику.

Підписуйтесь на наш канал, ставте лайки та залишайтесь здоровими!