Артур Герасимов: Нові зміни до бюджету від Зеленського непрофесійні і включають в себе надходження, які ще не підтверджені

Влада знову підготувала непрофесійні зміни до бюджету, який, зокрема, включає в дохідну частину транш МВФ, який ще не підтверджений.

Про це заявив співголова фракції «Європейська Солідарність» Артур Герасимов під час брифінгу біля Верховної Ради.

«Загалом що перший варіант бюджету, що другий залишається непрофесійним і некомпетентним. І тут можна говорити не тільки про те, що забирають всі кошти в місцевого самоврядування, у місцевої влади, а також про те, як розподіляються ці кошти. Дуже простий приклад: збільшено навантаження за борговими зобов’язаннями України на 213 мільярдів. Наскільки ми зрозуміли, у бюджет вже закладені ті гроші, які на сьогодні очікується отримати від Міжнародного валютного фонду і міжнародних фінансових організацій», – сказав він.

«Але неухвалені ключові закони, які є умовою співпраці з міжнародними фінансовими організаціями. Це перш за все банківський закон. Яким чином можна закладати в зміни до бюджету, не приймаючи закони – не зрозуміло. Більше того, це суперечить Бюджетному кодексу, бо це є прямі непідтверджені доходи», – додав Герасимов.

Герасимов повідомив, що відповідно до урядових пропозицій кошти на фінансування боротьби з епідемією коронавірусу будуть розподілені між різними розпорядниками.

«Цифра на боротьбу з коронавірусом розподілена між різними установами, між різними міністерствами. Близько 15-16 мільярдів зараз напряму спрямовано на Міністерство охорони здоров’я, значна частина спрямована напряму на Пенсійний фонд. Але залишається окремий фонд в декілька десятків мільярдів гривень на боротьбу з коронавірусом, саме в цьому формулюванні», – зазначив політик.

Також Герасимов повідомив, що поки що невідомо, чи буде розглянуто закон про банки, незважаючи на те, що закон необхідний для фінансового порятунку економіки.

«Чи буде винесено банківський закон – можна буде говорити, коли буде офіційно затверджено і опубліковано порядок денний позачергового засідання, поки що цього немає. Що стосується розгляду, «Європейська Солідарність» вважає, що це обов’язковий закон, який має бути розглянутий під час позачергового засідання, тому що це є головна умова співпраці з міжнародними фінансовими організаціями. Крім цього це є гроші, які на сьогодні також, як ми розуміємо, вже закладені в державний бюджет», – сказав народний депутат.

«Наша фракція запропонувала певні регламентні рішення, які можуть дозволити значно полегшити і прискорити проходження закону про банку у Верховній Раді», – додав він.