Ірина Геращенко: Обшуки в Тетяни Чорновол – це переслідування Майдану і його досягнень

Влада Зеленського влаштовує переслідування майданівців і відпускає беркутівців в Росію – це неприпустимо.

Про це заявила співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко, коментуючи обшуки в учасниці Революції Гідності Тетяни Чорновол.

«Зранку прийшла інформація про обшуки у Тані Чорновол. Таня поінформувала колег про те, що вона отримала ухвалу Печерського районного суду щодо проведення в неї обшуків за справами Майдану, і що ця ухвала суду прийнята за зверненням ДБР. По суті, Таню звинувачують у причетності до вбивств під час подій на Майдані», – сказала вона.

«Очевидно, ми бачимо, що зараз розкручується маховик репресій, і замість того беркутівців відпускають. Вони, до речі, зникли», – додала Геращенко.

Ірина Геращенко нагадала, що беркутівці навіть подавали на неї в суд за начебто блокування їхньоі участі в обміні уртимуваними особами з Росією, а нова влада просто їх відпустила без відповідальності.

«Два роки тому беркутівці подали на мене в суд за захист своєї честі і гідності, начебто вона в них є, за те що їх не включали у списки на обмін від так званих ОРДО і ОРЛО, тому що їх постійно включали з вимогою обміняти їх, передати без встановлення відповідальності. Ми знаємо, що насправді ці люди, які причетні до конкретних вбивств на майдані, їх просто випустили з країни без всякої відповідальності прямо із залу суду», – наголосила народна депутатка.

«А щодо людей, які були тоді жертвами терору – сама Таня, на яку тоді було здійснено напад – сьогодні під надуманими приводами відбуваються ці репресії», – зазначила Геращенко.

Співголова фракції підкреслила, що «Європейська Солідарність» буде протидіяти спробам влади переслідувати учасників Майдану.

«Очевидно, що наша політична сила буде на це реагувати. Ввзагалі дуже тривожні всі ці заяви, що потрібно переглянути і закон про амністію. У нас говорять зараз про амністію бойовиків, але, в той же час, проводять обшуки в активістів Майдану. Ми бачимо, що це стало системною практикою», – наголосила вона.