Микола Княжицький: Без коштів МВФ Україну очікує жахлива економічна ситуація

Без коштів МВФ в Україні буде жахлива економічна ситуація. Про це сказав народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Микола Княжицький в ефірі «Прямого».

«Дефолт- це дуже погано, але це не є найгірше. Якщо ви ходите в магазини, які ще три дні тому виглядали так само як і місяць тому, то зараз можна побачити, що деяких товарів менше, деякі інакше запаковані, вони шукають заміну. В аптеках асортимент також вичерпується і ситуація не буде покращуватися. Дефолт – це коли ми не зможемо платити за зовнішніми зобов’язаннями тим, хто кредитує Україну. А це означає, що ніхто інший чи новий кредитувати Україну не буде. Ніхто не буде нам давати допомогу, ніхто не буде купувати ніякі облігації, ми не зможемо мати доступ до грошей. Але крім того, що ми не зможемо мати доступ до різноманітних запозичень чи до грошей взагалі в світі, у нас всередині не буде грошей, тому що ми нічого не продукуємо, у нас економіка і виробництво почало падати завдяки «геніальній» політиці «Слуг народу» і політиці Володимира Зеленського ще до епідемії», – сказав Княжицький.

Він наголосив, що зараз економіка перебуває просто в жахливому піке.

«Багато людей опинилися без роботи, ми розуміємо, що не буде чим платити пенсії. Їх і так не було чим платити і ніхто не збирався проводити їх індексацію. Якщо буде дефолт, то влада для того, щоб виконати зобов’язання перед громадянами, почне друкувати гроші, за ці гроші ви все одно в магазині нічого не купите, валюту придбати буде неможливо і це загалом призведе до економічної катастрофи. Городина може бути єдиним порятунком», – додав депутат.

Він зауважив, що така прикра картина буде, якщо Україна не отримаємо коштів від МВФ.

«Людям, які ініціювали ці тисячі правок, в принципі, це все байдуже. Якщо вони заберуть назад ПриватБанк, інші банки, якщо ніхто не буде їх контролювати, – їм неважливо, що Україна веде війну, що ми можемо постраждати. По – перше, можна взяти гроші в Росії, з їх точки зору, де також жахлива економічна ситуація через ціну на нафту, але Росія, вже помираючи, буде намагатися підкупити Україну і українських лідерів, як це було з Януковичем. Це дуже великий виклик для української державності і не факт, що державність це зможе перенести», – сказав парламентар.

Він також вважає, що багато поправок до банківського закону – це політичне питання.

«Це політичне рішення, тому що є способи ці десятки тисяч правок швидко розглянути в абсолютно законні способи. Ми могли прийняти його ще того дня, коли президент був в парламенті, коли ми прийняли закон про землю. Знову ж таки, оскільки цього вимагав МВФ. Але не захотіло тоді керівництво парламенту, можливо, це було узгоджено з президентом, щоб цей банківський закон не було прийнято… А тепер будемо дивитися, яке буде політичне рішення», – наголосив Княжицький.

«Абсолютно правий Петро Порошенко – якщо ми не приймемо цього закону, то приймати будь-який бюджет немає сенсу. Ми там можемо написати все що завгодно. Якщо нам МВФ не дасть грошей, не підтримає Україну в цій жахливій ситуації, коли економіка падає, а почала вона падати ще до коронавірусу, то яка різниця, що ми напишемо в бюджеті, якщо немає надходжень», – підсумував Княжицький.