Ростислав Павленко: депутати Зеленського наплодили тисячі поправок до «антиколомойського» закону – вони й мають знайти законний вихід із ситуації, щоб ухвалити закон

Рекордна кількість правок від «Слуг народу» до «антиколомойського» закону поставила під загрозу подальшу співпрацю України і МВФ. Тепер влада має знайти можливість виправити цю ситуацію.

Про це сказав народний депутат від «Європейської Солідарності» Ростислав Павленко в ефірі телеканалу «Прямий».

«Це великий виклик перед керівництвом парламенту і, перш за все, фракцією «Слуга народу», адже саме ці депутати, або ті, хто прийшов під прапором Зеленського до Верховної Ради, відзначилися рекордною кількістю правок до цього закону. Зараз вибір дуже простий: чи Україна піде шляхом, який малює Коломойський – в дефолт, і за це заплатить кожен громадянин України, – чи Україна відновить співпрацю з МВФ та іншими донорами. І тоді Україна уникне ями, уникне втрат і зможе нормально працювати далі», – зауважив народний депутат.

На переконання парламентаря, профільний комітет Верховної Ради зобов’язаний знайти вихід із ситуації. 

«Питання в тому, що депутати із «Слуги народу» використали можливості, які дає чинна редакція регламенту, тому профільному комітету треба або знайти спосіб в регламенті, аби вийти з цієї пастки, або використати один із тих законопроектів, який спрямований на зміни до регламенту, які б дозволили вибратися з цієї пастки. І, наприклад, прийняти рішення по цих правках без обговорення, аби не затягнути обговорення законопроекту на місяці», – підкреслив політик.

Також народний депутат наголосив, що МВФ погодиться на фінансову підтримку української економіки і курсу гривні, якщо буде розуміти, що запозичені гроші не підуть в кишеню олігарху, колишньому власнику ПриватБанку.