У Зеленського безпорадність у боротьбі з коронавірусом підміняють авторитарними заходами – Ахтем Чийгоз

Зеленський та його команда неспроможні продемонструвати ефективних дій у боротьбі з розповсюдженням коронавірусу в Україні і тому вдаються до запровадження жорстоких каральних заходів по відношенню до громадян, використовуючи правоохоронну систему.

Про це сказав народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Ахтем Чийгоз в ефірі телеканалу «Еспресо».

«Меседж президента Зеленського, коли він сказав, що в авторитарних країнах більш ефективно долають такі загрози, ймовірно, знайшов свій відгук у низки чиновників, які зараз себе уявили такими «генералами регіонів», – зауважив депутат.

Він підкреслив, що відповідальність та вседозволеність – це різні речі.

«Відповідальність – це організувати всі органи та служби на місцях, і в першу чергу, звісно, провести роз’яснювальну роботу. Не бігати за людьми, які плавають у Дніпрі, і потім доводити їх до суду», – сказав Ахтем Чийгоз.

Представник «Європейської Солідарності» зазначив, що жоден поліцейський не поніс покарання за перевищення своїх повноважень, хоча за ці кілька днів по Україні вже була маса таких випадків.

«А от посилення таких дій зараз, намагання додати ще повноваження Національній гвардії – це все вкладається у концепцію скоріше невміння організувати роботу з боку нинішньої влади», – вважає Ахтем Чийгоз.

«Вони й самі розуміють, що наслідки будуть достатньо важкими і тут, мабуть як всі авторитарні, тоталітарні режими, роблять більше упор на жорстокість, придушення, каральні органи. Тобто правоохоронні органи і судова система згодом, як і в Росії, перетворюються на каральну систему», – додав він.

Депутат підкреслив, що цього не можна допустити в Україні.

«Як би в когось не чесалися руки і було бажання перейти до таких методів, нам потрібно дати зрозуміти, що Україна – це не Росія, і не Китай, і не Північна Корея. Україна знає, за що береться, і самоорганізація українців в цей складний період достойна похвали», – сказав він.