У Зеленського хочуть зберегти фінансування силовиків, але скорочують видатки на гуманітарну сферу – зокрема, скорочують виплати молодим вчителям – Величкович

Уряд Зеленського знову подав до парламенту проект змін до бюджету зі значним скорочення фінансування культури, науки і освіти, та зберіг повне фінансування силових структур. Про це сказав народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Микола Величкович в ефірі телеканалу «Прямий».

«В тому проекті бюджету, який нам вчора виніс на обговорення Кабінет міністрів, ми бачимо майже не урізані бюджети силових структур, прокуратури, ДБР і так далі. Ми бачимо значне скорочення освіти, значне скорочення культури», – прокоментував депутат.

За його словами, приблизно 1,2 мільярда обрізали коштів, які могли б бути спрямовані на науку, і, крім того, на підтримку вищих навчальних закладів в плані наукової ємності.

«І ще обрізали підтримку молодих вчителів. Десь на 60% тих коштів, які мали йти на підтримку молодих вчителів, які після закінчення навчальних закладів пішли викладати особливо в сільській місцевості. Це все потім нам відіб’ється в майбутньому», – сказав він.