Уряд Зеленського знову пропонує незбалансовані зміни до держбюджету – Марія Іонова

Видатки з державного бюджету на подолання наслідків епідемії коронавірусу уряд розподілив неадекватно –  у Зеленського пропонують скоротити підтримку місцевих громад, при цьому не чіпаюти вкличезні кошториси правоохоронців. Про це сказала народна депутатка фракції «Європейська Солідарність» Марія Іонова в ефірі телеканалу «Еспресо».

«Епідемія коронавірусу в світі вже третій місяць, і в нашій країні карантин вже місяць. Бізнес, особливо малий бізнес – ми знаємо, які збитки вони несуть. Рішення на їх підтримку треба було ухвалювати ще декілька тижнів тому. І «Європейьска Солідарність» по це неодноразово заявляла», – сказала Марія Іонова.

За її словами, на попередніх позачергових сесіях за наполяганням опозиції було прийнято закон про підтримку підприємців на період карантину, яким тимчасово скасовують сплату єдиного соціального внеску, відкладаються штрафи щодо використання реєстраторів розрахункових операцій.

При цьому вона підкреслила, що у змінах до бюджету, які плануються проголосувати на новій позачерговій сесії, фінансування правоохоронних органів залишається без змін, але скорочуються кошти на розвиток територіальних громад.

Депутатка також наголосила, що цей урядовий законопроект не є комплексним і не дає відповіді на вирішення багатьох з проблемних питань.

«Має бути збалансований бюджет. Не можна залишати на тому ж рівні МВС і СБУ, і всім нашим антикорупційним органам. І в той же час медики, які на передовій, і підприємці, які будуть утримувати нашу економіку – тому що це теж дуже важливий фронт – ми їх залишаємо ні з чим, і держава їм не дає жодної підтримки», – підкреслила депутатка.

Вона нагадала, що також було ухвалено лише в першому читанні законопроект щодо заборони повернення націоналізованих банків недобросовісним колишнім власникам. Але за цей період до цього проекту подано вже понад 16 тисяч поправок. Іонова висловила думку, що такий спам з поправок має на меті лише одне – заблокувати прийняття цього закону, який в народі називають «антиколомойським».

За її словами, зараз обговорюється можливість внести зміни до регламенту Верховної Ради, які дадуть можливість розблокувати ухвалення «антиколомойського» закону.

«Європейська Солідарність» підтримує «антиколомойський» законопроект і ми будемо за нього голосувати. Але питання в тому, що Зеленський стоїть перед вибором – чи він буде підкорятися олігарху, який розказує, що можна взяти кошти в агресора, у Москви, або все ж таки скористатися програмою кредиту МВФ під дуже низький відсоток», – зауважила вона.