В Ужгороді передали захисні костюми від Порошенка лікарям обласної клінічної лікарні

Партію сертифікованих захисних костюмів, придбаних та доставлених в Украіну з Китаю коштом компанії ROSHEN та Фонду Порошенка, передали Закарпатській обласній клінічній лікарні в Ужгороді. 

В обласній лікарні підкреслюють: держава забезпечує мінімум і його недостатньо. 

Головний лікар Закарпатської обласної клінічної лікарні ім. А. Новака Юрій Яцина зазначив, що лікарня готова до першої хвилі епідемії, але якщо ситуація погіршиться, то необхідно буде більше засобів індивідуального захисту.

«На перший час ми забезпечені найнеобхіднішим, все залежить – як розвиватиметься ситуація. Маємо мінімальні запаси, небагато і мінімально засоби захисту для лікарів. Ця допомога, яку отримали і від держави, і від меценатів, можемо мати на 2-2,5 тижні засоби захисту. Це залежить від кількості пацієнтів та бригад, які будуть працювати. От ці костюми захисні, які ми отримали, десь на тиждень забезпечать захист медичного персоналу. Це ж не тільки лікарі: це ж і медсестри, санітарки, анестезіологи, рентгенологи, рентген-лаборанти. Тут ідеться про бригаду із 6 чоловік, і ще стільки ж із рентген-відділення, 6 годин зміна, то тільки 24 костюми на добу треба для однієї бригади», – наголосив головний лікар.

Народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність» Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що цей запас костюмів закриє потребу лікарні на найближчі тижні.

«Коштами Фонду Порошенка доставлено в Україну першу партію захисних костюмів для медиків. Ідеться про 10 тисяч таких. Першу партію ми доставили в Закарпатську обласну лікарню, це 100 штук. Вони захисні, прорезинені, водонепроникні. Це саме та якість, з якою можна працювати з інфікованими хворими, в тому числі з коронавірусом. Як розповів головний лікар, у них у запасі ще 80 є. Тож це забезпечить їм роботу на найближчі тижні, аби допомагати українцям. Це тільки перша партія. Наступна буде за тиждень, в тому числі для інших лікарень – не тільки Ужгорода, але й району, і Закарпаття – де буде потреба», – сказала вона.