«Європейська Солідарність» відстоюватиме адекватний розподіл бюджетних видатків – Ірина Геращенко

 «Європейська Солідарність» відстоюватиме адекватний розподіл бюджетних видатків на боротьбу з коронавірусом та підтримку української економіки. Про це сказала співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко в ефірі телеканалу «Прямий».

Вона повідомила, сьогодні на нараді керівництва парламенту, фінансового блоку уряду і керівників комітетів обговорюється порядок денний позачергової сесії.

Геращенко нагадала, що минулої позачергової сесії депутати відмовилися голосувати за той варіант змін до бюджету, який був запропонований урядом.

«Європейська Солідарність» зробила низку пропозицій задля адекватного перерозподілу бюджету для того, щоб вирішити ключову мету – подолання наслідків коронавірусу, підтримка українських медиків і підтримка української економіки», – сказала вона.

Співголова фракції зазначила, що певні пропозиції фракції були враховані.

«Але той проект бюджету, який ми бачимо, він не є адекватним», – підкреслила Ірина Геращенко.

Зокрема, за її словами, закладено 131 мільярд гривень в дохідну частину від зовнішніх запозичень. Очевидно, що в нинішніх умовах цими запозиченнями можуть бути тільки кредити МВФ або Світового банку.

«Але запозичення МВФ будуть можливі лише у разі прийняття так званого банківського закону. Ми бачимо, що банківський закон блокується, і він може бути розблокований виключно політичним рішенням Зеленського і його зеленої команди», – зауважила вона.

Ірина Геращенко повідомила, що «Європейська Солідарність» наполягає на розблокуванні підписання закону про ринок у землі і ухвалені банківського закону.

Водночас вона зазначила, що зміни до бюджету містять кілька неадекватних пропозицій уряду. Зокрема, там, по суті, знищується система ПТУ, тому що більше ніж на половину забирається субвенція регіонам на підтримку закладів професійно-технічної освіти. «Ми категорично проти цього», – сказала співголова фракції.

За її словами, також з бюджету забирається підтримка реформи освіти, проекту «Нова українська  школа», з культури забирають 5 мільярдів гривень. 

«Але є дві незмінні репресивні структури силові, в яких не забирається ні копійки – це СБУ, МВС», – констатувала вона. 

«Це не є адекватно»,- підкреслила Ірина Геращенко.

Також вона назвала неприйнятною пропозицію забрати із субвенцій регіонам майже мільярд гривень і передати його на МОЗ, оскільки саме на регіони відбувається найбільше навантаження у протистоянні коронавірусу.

Водночас Ірина Геращенко розповіла, що вдалося відстояти позицію фракції зберегти видатки на проведення місцевих виборів, частину видатків на гуманітарні та культурні проекти, а також видатки на соціально-економічні витрати на регіони.

За її словами, «Європейська Солідарність» як державницька політична сила розуміє важливість ухвалення змін до бюджету, однак вважає, що ці зміни повинні бути виваженими і професійними. «Зараз не той час, коли ти можеш бути в опозиції до держави, але в опозиції до безумних рішень звичайно ми будемо», – сказала вона.

Вона також спрогнозувала, що окрім змін до бюджету на позачергової сесії буде винесено ще декілька законів, зокрема підвищення штрафів за підпал сухої трави.