Артур Герасимов: ухвалений бюджет не захищає лікарів, знищує освіту, науку, культуру і обкрадає місцеве самоврядування

Ухвалений сьогодні монобільшістю бюджет – це бюджет проти українського народу.

Про це сказав співголова фракції «Європейська Солідарність» Артур Герасимов в ефірі телеканалу «Прямий» після позачергового засідання парламенту, на якому були ухвалені зміни до бюджету.

«В ухвалених змінах до бюджету немає реального захисту українців і лікарів. На жаль, ми цього там не побачили. Якщо перекидаються гроші з однієї статті на іншу, то взагалі не зрозумілі механізми того, як ці гроші будуть використанні. Крім того, чомусь з місцевих бюджетів знімають 922 мільйони гривень, які їм були виділені на розвиток швидкої допомоги. Чомусь Зеленський вважає, що в Києві краще розуміють, як має розвиватися швидка, ніж ті хто безпосередньо живе в селах і містечках. В мене великий сумнів, що в Києві краще зможуть розпорядитися цими грошима. Також у мене великий сумнів, що Київ все поверне в регіони», – підкреслив співголова фракції.

Політик наголосив, що ухвалений бюджет вбиває українську освіту, науку, культуру і місцеве самоврядування.

«Знімаються майже всі гроші, які були спрямовані на розвиток місцевого самоврядування, а саме: на дороги, на освітлення вулиць, на лікарні, на дитячі садки. Гроші також знімаються з української освіти. І знімають не просто з освітнього процесу, а знімають з соціальної підтримки вчителів. 1,5 мільярди гривень знято з графи соціальна підтримка вчителів, головним чином, молодих вчителів. Це є неприпустимо. Також знімають гроші з професійно-технічної освіти і з української культури. Якщо вбивається українська наука, освіта і культура, то за що ми тоді воюємо на фронті?» – зазначив Артур Герасимов.

Також Герасимов звернув увагу та те, що проведення місцевих вибори під загрозою, адже в ухваленому бюджеті максимально скорочено їхне фінансування.

«В цьому бюджеті, як в часи Януковича, розпочалися так звані тихеньки перекидки грошей між регіонами. Значним чином перекидається зі Львова і Львівської області. Це мабуть тому, що за останніми дослідженнями «Слуга народу» там не долає навіть 5 відсотковий бар’єр. Це і пояснює те, чому вони так хочуть не проводити місцеві вибори в цьому році. Бо якщо них не буде грошей іх звичайно ніхто не проведе. А в цьому бюджеті вони зняли більше одного мільярда гривень з проведення місцевих виборів», – підкреслив політик.