Микола Княжицький: Запропонований урядом Зеленського бюджет – це «фількіна грамота», виконати його неможливо

Запропонований урядом Зеленського бюджет – це «фількіна грамота», виконати його неможливо.

Про це сказав народний депутат фракції з «Європейська Солідарність» Микола Княжицький на брифінгу.

«Говорити про ймовірність виконання цього бюджету можна буде лише після того, коли ми будемо знати, чим саме цей бюджет наповнювати. Ми бачимо, що економічна криза почалася в країні ще задовго до епідемії коронавірусу. Ми бачимо, що бюджет був абсолютно незбалансованим і раніше: падав ВВП, зупинялося промислове виробництво, падав відсоток промислового виробництва, епідемія наклала додаткові виклики і поставила фактично українську економіку під питання загрози», – сказав Княжицький.

Він зазначив, що цей урядовий проект бюджету виконати неможливо.

«Як можна голосувати за бюджет, в якому понад 300 млрд. коштів дефіциту. Чим цей дефіцит поповнювати? Якби на час голосування ми знали, що було прийнято банківський законопроект, якби на той час ми знали, що маємо хоч якусь гарантію підтримки України міжнародними організаціями, МВФ, ЄС і іншими організаціями, можна було б говорити, що цей бюджет реальний. В даному випадку ми говоримо про ручне управління коштами, без будь-якої прозорості, без будь- якого розуміння того, на що ці кошти йдуть, і без будь-якої фактичної можливості виконання цього бюджету», – додав депутат.

Він зауважив, що голосувати за такий проект бюджету для «Європейської Солідарності» є нелогічним і неправильним.

«Ми багато говорили про те, що обмежені кошти на дуже багато важливих напрямків, вони залишилися обмеженими. Так, уряд дещо збільшив кошти, які витрачаються на сферу культури. Але це невелике збільшення коштів, воно абсолютно не забезпечує потреби української культури, української креативної індустрії. «Європейська Солідарність» робила все, щоб з’явилися українське кіно, друкувалася українська книжка, щоб нормально працювали українські видавці. І ми справді вдячні уряду за те, що 10% від наших пропозицій врахували, але ми не можемо підтримати уряд, який ставить культуру за ніщо», – сказав парламентар.

Він наголосив, що в проекті урядового бюджету не закладені кошти на доплати медикам.

«Ми не можемо голосувати за бюджет, де, наприклад, на те саме патріотичне кіно, про яке так багато говорилося і яке вже знято, але держава заборгувала за них, не закладені кошти в бюджет взагалі. Навіть ці нещасні 50 млн по закриттю боргів фактично з цього бюджету просто зникли, як і сама стаття. І те саме відбувається з цілою низкою інших статей. Як можна голосувати за бюджет, де обіцяні доплати медикам в цьому бюджеті абсолютно не враховуються. Якщо ви сьогодні поїдете в українські лікарні, а ми – представники «Європейської Солідарності» це робимо щодня і постійно, то ви побачите, що не лише опорні лікарні мало чим забезпечені. Не забезпечені лікарні першого рівня, екстрена допомога, не забезпечені районні лікарні, лікарі бояться виходити на роботу. І ми сподівалися, що побачимо це в бюджеті чітко, ясно і прозоро, а не в такий спосіб, що не можна зрозуміти як це розподіляється в ручному режимі. Ми сподівалися, що медикам справді підвищать зарплати так як обіцяли, на жаль, в цьому бюджеті цього немає», – сказав Княжицький.

Він також зазначив, що Україна проходить абсолютно непрогнозовану економічну ситуацію. «Ми бачимо, що вихід з цієї ситуації можливий лише в один спосіб: прийняття банківського законопроекту, підписання угоди з МВФ, підписання угоди з іншими нашими партнерами. Зараз банківський законопроект навіть не обговорюють, коли його винесуть в зал. Тому той бюджет, який називається фількіною грамотою, до якого ми будемо змушені знову повернутися через пару місяців, виконати його неможливо. Це є лише черговою спробою «Слуг народу», правлячої монобільшості піти від відповідальності, врятувати себе на наступні декілька тижнів», – сказав Княжицький.

Він закликав створювати уряд національної довіри для виведення України з економічної кризи.

«Що буде далі – ми не знаємо, ми весь час закликаємо до створення уряду національної довіри. Ми закликаємо до того, щоб уряд об’єднав фахівців з різних політичних сил, які не для галочки, а політично відповідально підійдуть до виводу України з тієї катастрофи, яка почалася до коронавірусу. Давайте не забувати, що, на жаль, триває війна, викликів перед нами дуже багато. Тому закликаємо всіх до відповідальності і спільної роботи», – додав депутат.