Уряд Зеленського не пояснив, якими коштами буде забезпечувати нові зміни до бюджету – Ніна Южаніна

Зміни до державного бюджету незбалансовані та не дають відповіді на запитання щодо його наповнення. Про це сказала народна депутатка фракції «Європейська Солідарність» Ніна Южаніна в інтерв’ю журналістам.

За її словами, дохідна частина держбюджету і особливо за податковими надходженнями скорочена на 145 мільярдів.

«Це перше, з чим ми не можемо погодитися. Тому що списувати падіння надходжень, які допустила влада в четвертому кварталі, і вже має великі негативні наслідки до 45 мільярдів мінус у першому кварталі, це означає, що ми погоджуємося так бездумно пробачити такі втрати бюджету», – наголосила депутатка.

Крім того, Ніна Южаніна додала, що бюджет недоотримав надходження і через корупційні втрати, зокрема про це заявив екс-міністр фінансів Уманський.

«Я би на місці уряду не скорочувала так значно видатки. Треба боротися за те, як їх отримати в бюджет. Не можна скорочувати по принципу першого кварталу. Якщо в першому кварталі розікрали такі кошти, то можна допускати, щоб весь рік таке відбувалося?» – також додала депутатка.

Другим важливим елементом бюджету вона назвала збалансованість статей бюджету, зокрема за рахунок яких запозичень можна скорочувати доходи і збільшувати видатки.

«Сьогодні ми не розглядаємо закон, який би дозволив розпочати роботу з МВФ, значить без конкретних джерел це знову такий документ тільки паперовий. Насправді грошей в ньому немає», – наголосила представниця «Європейської Солідарності».

Вона також підкреслила, що повністю прибрано пропозиції щодо підвищення фінансування для вчителів: «Мільярди гривень скорочені саме на вчителів».

Також за її словами, розгляд так званого «антиколомойського» закону за пропозицією голови комітету відбудеться тільки у четвер 16 квітня.

«Мені здається, що по цьому закону має бути все ж таки прийнято політичне рішення. Всі ці два тижні, які були витрачені на підготовку таблиці до другого читання – це насправді через відсутність політичного рішення», – сказала Ніна Южаніна.