Реваншисти прагнуть переписати історію Майдану – як цьому протидіяти блог Яни Зінкевич

Напередодні Верховна Рада вкотре збиралась на позачергове засідання, де основним питанням були зміни до цьогорічного бюджету.

Цілком логічно переглянути річний кошторис держави в умовах епідемії і карантинних обмежень. Адже доходи бюджету колосально обвалились, більшість громадян не мають змоги працювати, а отже і сплачувати податки, промисловість завмерла, а кордони закриті, зокрема і для експорту.

Наразі фактично всі країни світу проводять ревізію своїх ресурсів і перерозподіляють кошти для подолання пандемії і соціально-економічної кризи, яку вона вже викликала. Зокрема, більшість держав вкладають кошти в медицину і соціальну підтримку вразливих груп населення, створюють умови для виживання малого і середнього бізнесу та підтримують свого виробника. Однак нічого для захисту і підтримки українського народу «Слуги» не заклали в новий бюджет, за який вони самі і голосували.

Сьогодні хотіла б більше детально пояснити, чому «Європейська Солідарність» не підтримала та проголосувала категорично проти запропонованих бюджетних змін. Передусім, замість скорочення видатків і зменшення діри в бюджеті, партія Зеленського заклала в нього рекордний дефіцит у 300 млрд гривень – такого в історії України ніколи не було. Причина в тому, що вітчизняна економіка пішла в піке задовго до початку епідемії коронавірусу в світі.

Наприкінці минулого року обвалилась промисловість, покотився вниз ВВП, на малий і середній бізнес одягнули адміністративний зашморг. Щоб залатати дірки бюджету на початку 2020 року, влада зібрала наперед податки та збори з найбільших платників податків держави.

Зараз вони заклали в дохідну частину кошти, яких Україна може ніколи не побачити – близько 131 млрд гривень зовнішніх запозичень, зокрема від МВФ. Але програма кредитування від Фонду досі не затверджена, бо влада не виконала головні умови кредиторів – банківський закон заблокований правками депутатів, яких привів в парламент Зеленський.

В період, коли потрібно підтримати найбільш вразливі верстви населення, які фактично залишились без засобів для існування і можливостей заробити, влада забрала частину коштів з соціального забезпечення.

На субсидіях, культурі, освіті і науці влада вирішила зекономити 8 млрд. Зокрема, бюджет міністерства культури зрізаний на половину. Освітні витрати зменшені на 3 мільярди гривень.

Також вони знову забрали кошти у регіонів, що ставить під загрозу всю реформу децентралізації. Навіть на розвиток швидкої допомоги у регіонах забрали 922 млн гривень з місцевих бюджетів.

При цьому Зеленський не спромігся скоротити бюджет на власне забезпечення, який становить 1,2 млрд грн.

Жодної гривні не зняли з прокуратури. Навіть бюджет силовиків, який становить 90 млрд гривень, залишився недоторканним. Ще й навпаки, МВС отримало додатково ще 200 млн, мабуть на побудову поліцейської держави. Цьому є два пояснення. З одного боку вони бояться масових протестів, які можуть початися через економічне фіаско влади і збільшення соціальної напруги в суспільстві. З іншого боку, під шумок карантину, вони збираються посилювати політичне переслідування своїх головних політичних та ідеологічних опонентів.

Зокрема, ДБР почало переслідування учасників Революції гідності. Так, правоохоронці провели обшуки, та вручили підозру та вже провели допит Тетяни Чорновол. Все – через події 18 лютого 2014 року – найкривавіші дні Майдану, коли українці боролись за свою свободу та гідність.

Зараз реваншисти прагнуть переписати історію майдану і виставити опір злочинному режиму як державний переворот. В цих умовах «Європейська Солідарність» як завжди перебуває на вістрі боротьби за правду та національні інтереси України – ми не дамо провести ревізію здобутків Революції Гідності і не дозволимо переслідувати майданівців.

Сьогодні від кожного з нас буде залежати, чи зможемо ми зупинити реванш, зберегти виборені свободу, гідність та захистити європейську демократичну Україну.

Друзі, залишайтесь здоровими, піклуйтесь про безпеку себе та своїх рідних в умовах карантину і не піддавайтесь зневірі!