Микола Княжицький: ухвалення банківського закону і уникнення дефолту – це особиста відповідальність Зеленського

Банківський законопроект – не ідеальний, але його треба ухвалити, адже ціна питання – уникнення дефолту країни.

Про це заявив народний депутат від «Європейської Солідарністі» Микола Княжицький в ефірі телеканалу «Прямий».

«Наша фракція переконана, що без співпраці з МВФ, на жаль, у нас падіння ВВП буде 7,7 відсотків. При тому, що попередній державний бюджет планувався з ростом 3,7 відсотків. Останній бюджет планувався вже з падінням 3,9, а не 7,7 відсотків. В нас закладено 300 млрд. грн дефіциту, 150 млрд. закладено, які ми можливо отримаємо від МВФ, вже в цьому бюджеті. То очевидно, що цей бюджет,- то є «фількіна грамота», і ми стоїмо на порозі величезної катастрофи. Запобігти цій катастрофі без співпраці з МВФ і інших фінансових міжнародних установ неможливо. Тому нам треба ухвалити банківській закон», – наголосив політик.

Політик наголосив, що «Європейська Солідарність» розуміє, що закон недосконалий, але від його ухвалення користі країні буде більше, ніж від неухвалення.

«Наша фракція готова до будь-яких переговорів з монобільшістю і готова до компромісів, аби отримати кошти МВФ, і не дозволити повторної крадіжки ПриватБанку та інших банків», – підкреслив він.

Також парламентар наголосив, що останне слово в цій історії з банківським законом – за президентом Зеленським.

«Сьогодні справа в політичному рішенні президента. І особиста його відповідальність. Він має дати таку модель, яка дозволить отримати кошти МВФ і не розвалити країну. Поки що, на жаль, він такої готовності не демонструє», – сказав Микола Княжицький.