Володимир Ар’єв: «Європейська Солідарність» буде голосувати за той варіант закону про банки, який дозволить уникнути дефолту

Фракція «Європейська Солідарність» буде голосувати за закон про банки, який дозволить зупинити дефолт і вберегти Україну від поглиблення економічної кризи.

«Європейська Солідарність» однозначно буде голосувати за той варіант закону, який дозволить уникнути дефолту. Тому що щоб там не говорила влада – що для опозиції чим гірше, тим краще, – але це неправда. «Європейська Солідарність» – це відповідальна державницька політична сила, яка не будує політичних рейтингів на руїнах держави, на відміну від деяких інших політичних сил. Ми будемо робити все для того, щоб держава розвивалася, ставала європейською і розвиненою», – сказав народний депутат.

Ар‘єв наголосив, що зараз немає права на помилку і необхідно показати міжнародним організаціям, що Україна – надійний партнер.

«Зараз нам доведеться все одно пройти через дуже важкий шлях, тому що за останній рік фактично було розтринькано і знищено весь той запас міцності, з яким Україна прийшла до виборів у квітні 2019 року. Але за будь-яких обставин – це у нас внутрішні політичні дискусії. Звинувачення ми можемо висувати «Слугам народу», тому що вони самі є помилкою. Права на помилку зараз немає. І ми будемо голосувати за те, щоб країна уникла дефолту і для того, щоб Міжнародний валютний фонд міг нарешті зрозуміти, що Україна є надійним партнером», – зазначив Ар’єв.

Також народний депутат розповів, що як тільки буде ухвалено закон про банки і Україна виконає всі вимоги МВФ, можна буде узгодити програму і отримати транш.

«Швидко можна буде гроші отримати після того, як програма буде остаточно узгоджена і перешкодою лишився лише «антиколомойський закон». Тому що МВФ дає гроші не в бюджет України, а в резерви Національного банку України, з яких і відбувався рефінанс банків, зокрема ПриватБанку. Ясна річ, що МВФ не збирається фінансувати Коломойського і є вимога, щоб цей закон був ухвалений», – наголосив політик.

«Крім України майже 60 країн стоять в черзі за допомогою МВФ, і вони, повірте мені, дуже уважно стежать за тим, щоб виконати умови Міжнародного валютного фонду і в нинішніх умовах врятуватся від розвалу країн», – додав він.