Гроші в нікуди: виділені в бюджеті кошти на боротьбу з коронавірусом наразі не мають адресного спрямування – Ніна Южаніна

Влада не визначила чіткий розподіл видатків на боротьбу з коронавірусом і буде їх розподіляти в ручному режимі в Кабінеті міністрів.

Про це народний депутат Ніна Южаніна зазначила в ефірі телеканалу «Прямий», коментуючи ухвалені зміни до державного бюджету.

«Фонд по боротьбі з коронавірусом, який в останній редакції сягає 66,4 мільярди гривень – це насправді кошти, напрямки яких просто визначені текстом, але ми точно не розуміємо, куди ці кошти будуть спрямовані. Правда, в текстовій частині закону є доручення протягом двох тижнів Кабінету міністрів розробити порядок і надати спрямування цих коштів для розуміння, в тому числі і депутатів», – зауважила Ніна Южаніна.

Також політик підкреслила, що «Європейська Солідарність» при розгляді змін до держбюджету виступала за концентрацію грошей для боротьби з коронавірусом на місцевому рівні, а на на центральному.

«Цей фонд планувався на рівні 97 мільярдів гривень і все мало було бути сконцентровано на державному рівні. «Європейська Солідарність» відразу виступала проти такого підходу, адже більшість витрат сьогодні несуть місцеві бюджети. І концентрація грошей на центральному рівні суперечить і децентралізації, і ефективній роботі», – зазначила Южаніна.