Микола Величкович: Внесення змін до закону про регламент – це узурпація влади і наступ на права опозиції

Ухвалені Верховною Радою зміни до закону про регламент – це узурпація влади і боротьба з опозицією.

Про це сказав народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Микола Величкович в ефірі 5 каналу.

«Європейська Солідарність» не голосувала за цей законопроект, тому що ми вважаємо, що цим законопроектом порушується право депутата на законотворчу діяльність. «Європейська Солідарність», яка має 27 депутатів, Теер може відстояти лише 5 поправок, навіть не кожну правку кожного депутата. Уявіть собі, 27 депутатів подали по одній правці, а фракція має право відстояти лише 5 поправок. Скажіть, що це не узурпація права на законодавчу діяльність народних депутатів? Тут, на мою думку, є однозначна позиція – це узурпація і боротьба з опозицією», – сказав Величкович.

Він нагадав, що до «антиколомойського» законопроекту подано понад 16 тисяч поправок.

«Хотів би нагадати, що майже 14 тис правок подали депутати, які прийшли в ВРУ під прапорами «Слуги народу». І тому, коли розказують, що це боротьба зі спамом, мені здається, «слуги народу» самі створили проблему, маючи всередині своєї фракції людей, які підтримують Коломойського або якісь його позиції і в цьому випадку допомагають йому повернути «ПриватБанк». І тут наші колеги з монобільшості делікатно уникають цієї позиції.  З 14 тис. правок 6 тис. правок подав Поляков, а решта майже 8 тис подали інші члени фракції «Слуга народу», які ще не виключені з фракції», – зауважив депутат.

«Тому цей законопроект ми не підтримували, ми були готові підтримати його, якби він мав короткотерміновий час дії. Ми розуміємо, що зараз питання коронавірусу, пандемії, карантину і тому треба швидко ухвалювати рішення для того, щоб отримати кредит від МВФ, щоб в Україні не було дефолту.

На жаль, ще декілька тижнів тому законопроект про банки ми могли проголосувати. Тільки керівництво ВРУ, яке вийшло з фракції «Слуга народу», не захотіло ставити це питання на голосування в цілому, як і інші законопроекти, швиденько, без обговорення прийняти. І могли б говорити з МВФ про кредит на підтримку України. Тому зараз та проблема, яка є і з кредитуванням, і з тисячами правок, питання регламенту – це все питання, яке «замутила» фракція «Слуга народу». Їх більшість, вони це зробили, а тепер Україна це розхльобує», – додав Величкович.