Ніна Южаніна: лібералізація податкового законодавства та співпраця з МВФ – єдиний рецепт відновити економіку країни після епідемії

Запровадження ліберальної податкової політики, зокрема, для малого і середнього бізнесу дасть поштовх для відновлення економіки після закінчення карантину.

Про це наголосила народний депутат від «Європейської Солідарності» Ніна Южаніна в ефірі телеканалу «Прямий».

«Лібералізація податкового законодавства – єдиний шанс відновити українську економіку. Влада має піти на цей крок незважаючи ні на що, і йти цим напрямком, і думати лише про те, як запустити власного, українського виробника, і малого, і середнього, і мікро бізнес», – наголосила політик.

Южаніна підкреслила, що для перезапуску економіки після карантину необхідні зміни в Податковому законодавстві, спрямовані на лібералізацію податкової політики.
«Сподіваюсь, що Зеленський дослухається до порад радників, які підказують йому саме такий варіант виходу з економічної складної ситуації. На сьогодні іншого шляху просто не має. Економіка так просто не перезапуститься. Нам треба досягти хоча б тих обсягів ВВП, які були до карантину і до епідемії. А чудес не буває, такий поштовх має дати інструмент, а інструмент – це зміни в Податковому кодексі. Ми маємо перезапуститися, незважаючи ні на що», – зауважила Ніна Южаніна.

Також парламентар наголосила, що без ухвалення банківського закону, який відкриє доступ до дешевих міжнародних кредитів, -економіка України не втримається.

«Дуже важливо ухвалення закону про банки і банківську діяльність, аби відновити співпрацю з Міжнародним валютним фондом і отримати фінансову допомогу для відновлення економіки. Треба також розуміти, що без коштів МВФ все, що закладено в змінах до державного бюджету, виконати буде неможливо. Бо саме за рахунок цих коштів мають покриватися видатки, які закладено в бюджеті», – підкреслила Ніна Южаніна.