Влада цинічно бреше: економіка почала падіння ще до епідемії, не треба все валити на коронавірус – Ніна Южаніна

Влада прикривається епідемією коронавірусу, аби сховати свою провальну і недолугу економічну політику.

Про це народний депутат від «Європейської Солідарності» Ніна Южаніна сказала в ефірі телеканалу «Прямий».

«Ми спостерігали панічний стан економіки ще в четвертому кварталі минулого року. На всіх виступах в парламенті я говорила, що вже в листопаді було припинено відшкодування ПДВ, затримувалися обігові кошти підприємств по системі реєстрації податкових накладних. Все це через те, що була зруйнована управлінська машина в державі», – зауважила Южаніна.

«Перші зміни, які були внесені новою владою – це були зміни до законів про державне управління, які і дозволили розвалювати поступово ті системи, які діяли раніше. Зокрема, митницю. У нас було 25 регіональних митниць, вони працювали по територіально-адміністративному устрою. Нова ж команда вирішила, що треба зробити 11 митниць і це принесе успіх. Така зміна не тільки не привела до успіху, а навпаки – привела до втрати надходженнь, які мали ті 25 митниць», – підкреслила вона.

«До таких структурних змін треба підходити дуже зважено, і якщо голова митної служби не розуміє процесів і не може управляти цією надважливою для країни структурою, то не можна брати такі обов’язки, і тим більше, ламати систему, яка працює», – наголосила Ніна Южаніна.