Фонд Порошенка передав Вінницькій районній лікарні відремонтований апарат ШВЛ

У Вінниці представники Фонду Порошенка передали Вінницькій центральній районній клінічній лікарні, яка визначена опорною для прийому пацієнтів з коронавірусом, апарат штучної вентиляції легень, який був відновлений коштом фонду  

Головний лікар Олександр Кривов’яз подякував Фонду за постійну підтримку та допомогу.

«Я хочу подякувати від всього свого колективу, від громади Вінницького району – а це 80 тисяч, від усієї Вінницької області Фонду Порошенка та місцевій команді Порошенка на Вінниччині. Ми кожного тижня отримуємо від Фонду гуманітарну допомогу. У нас було 8 своїх апаратів ШВЛ, ще 3 портативних нам дала спецбаза, 6 – передали лікарні інших районів. Тепер Фонд Порошенка полагодив апарат Carina Sistem. На сьогодні у нас достатньо апаратів», – сказав головний лікар.

Від також додав, що завдяки переланим захисним костюмам лікарня може повноцінно працювати з пацієнтами.

«Фонд дав нам 1400 захисних костюмів, за рахунок яких ми зараз працюємо. На один день у нас іде до 70 штук. Якби не допомога Фонду, то ми б уже зупинилися б. Ми маємо запас ще на 4-5 тижнів. Сьогодні у нас 18 хворих, двоє видужали і виписані. Ще 10 виписані з тих, що були госпіталізовані з підозрою», – додав Олександр Кривов’яз.

Як повідомив голова Вінницької територіальної організації партії «Європейська Солідарність» Андрій Гижко, головний лікар Олександр Кривов’яз звернувся до Фонду з проханням оплатити ремонт апарату.

«У хвилини, коли ми передаємо апарат ШВЛ, триває сесія облради. Ми сподіваємося, що наші депутати запланували кошти на придбання апаратів ШВЛ. Але разом із тим ми розуміємо, що бюджетні кошти освоюються тривалий час, адже є порядок тендерних закупівель. А крім того, нині у світі дефіцит апаратів штучної вентиляції легень, черга на їх придбання розписана до вересня. Якщо чекати на закупівлю – ми можемо не встигнути врятувати людей. Тому Фонд Порошенка фінансує ремонт наявних апаратів ШВЛ по всій Україні», – сказав Андрій Гижко.

«На жаль, влада провалила підготовку до епідемії. Крім неспроможності забезпечити медиків та населення засобами індивідуального захисту, до поширення епідемії призводять відсутність масового тестування в групах ризику, куди входить і медичний персонал. Фонд Порошенка проаналізував потреби лікарні. Ми вже передали Вінниччині реанімаційне обладнання та медичну апаратуру, а також дві партії захисних костюмів. Ми й надалі будемо слухати їхні потреби, і якщо держава не встигає реагувати, ми будемо забезпечувати», – наголосив народний депутат восьмого скликання Руслан Демчак.

Нагадаємо, раніше Фонд відремонтував 10 апаратів ШВЛ для Київської лікарні та ще 5 – для лікарень Миколаївської та Івано-Франківської областей.

26 березня Вінницька міська клінічна лікарня №1 отримала реанімаційне обладнання та медичну апаратуру від Фонду Порошенка. 2400 захисних костюмів доставлено від Фонду Порошенка та компанії Рошен медпрацівникам лікарень Вінниччини.