Фонд Порошенка передав Запорізькій області апарати штучної вентиляції легень

Три апарати штучної вентиляції легень, відремонтованих коштом Фонду Порошенка, сьогодні отримали у КУ «Бердянське територіальне медичне об’єднання» – це медичний заклад, який прийме на себе основний удар COVID-19 в Бердянську.

Апарати, які тепер повністю відновлені, закуплені у 2016 році, але згодом вийшли з ладу. Як розповів директор медустанови Дмитро Єгоров, з поширенням епідемії постало питання щодо відновлення апаратів, але відремонтувати його за бюджетні кошти не видавалося можливим. На потребу Бердянської лікарні одразу відгукнулися у Фонді Порошенка.

«Коли ми звернулись до Фонду Порошенка, ми одразу отримали зворотній зв’язок. За короткий термін ми обмінялися листами. З цього моменту і до сьогодні, коли були доставлені апарати, пройшло трохи більше двох тижнів. Ще раз додам, що це апарати штучної вентиляції легень експертного класу виробництва Швейцарія. Не вистачає слів вдячності за таку допомогу», – висловився Дмитро Єгоров.

Апарати ШВЛ до Бердянська доставили партійці «Європейської Солідарності».  Голова Запорізької територіальної організації партії Ігор Артюшенко зазначив, що наразі вже планується чергова допомога від Фонду Порошенка бердянським медикам.

«Це перший раз, коли допомагає Фонд Порошенка, але точно не останній. Ми зараз збираємо заявки на пульсоксиметри, і наступна наша допомога буде саме в такому вигляді. Будемо співпрацювати далі і все нам тоді вдасться»,  – зазначив Ігор Артюшенко.

«Медичні працівники наразі –  наші захисники на передовій у боротьбі з епідемією.

А кожен медичний заклад – це їх взводний опорний пункт. Дякую всім лікарям за роботу, бо здоров’я людей залежить від вас», – додав він.

Як пояснюють медики, своєчасне підключення до апарату ШВЛ рятує життя людини. COVID-19 вражає переважно нижні дихальні шляхи, проникаючи  глибоко в легені. Стан хворого швидко стає критичним і людина втрачає здатність самостійно дихати.

«Ця допомога вкрай необхідна, зазначає голова фракції «Солідарність» в Бердянській міській раді Євген Георгієв, – У нас з’явились стаціонарні хворі з COVID-19. Зараз навантаження лягає і на відділення лікарні, а при надходженні тяжких хворих апарати ШВЛ – це головне, що зараз рятує життя. Ми вдячні Фонду Порошенка за отриману допомогу. Тим паче, що це не просто ремонт, а можна казати про модернізацію апаратів».

З початку поширення пандемії Фонд Порошенка забезпечує апаратами ШВЛ лікарні по всій країні. Також Фонд надає українським медикам засоби захисту – маски, окуляри, захисні костюми. Минулого тижня КУ «Запорізька обласна клінічна лікарня» отримала сто перших костюмів.

Окрім цього Фонд Порошенка підтримує малозабезпечених українців в період карантину  – тільки за останні два тижні до Запорізької області надійшло 600 пакунків з ліками та продуктами. Як повідомляють в «Європейській Солідарності», допомога надаватиметься і надалі.