МВФ не довіряє Зеленському, тому й наполягає на ухваленні «антиколомойського» закону – Марія Іонова

Міжнародний валютний фонд мав довіру до дій п’ятого Президента України Петра Порошенка і ефективно співпрацював з нашою державою. Але до президента Зеленського такої довіри немає і тому фонд наполягає на ухваленні «антиколомойського» закону. Про це сказала народна депутатка фракції «Європейська Солідарність» Марія Іонова в ефірі телеканалу «Прямий».

Іонова підкреслила, що вся відповідальність за список монобільшості лежить на президенті Зеленському, який може впливати на своїх депутатів. Вона зауважила, що розгляд у парламенті законопроекту про зміни до закону про банки та банківську діяльність, так званого антиколомойського законопроекту, може бути розблокований за наявності політичної волі.

«У нього зараз є другий шанс, щоб комітет швидко опрацював нормальні поправки, ті які є технічними і не є тим спамом, який подала його група депутатів, і вніс у сесійну залу і ми на позачерговому засіданні все це ухвалили», – розповіла вона.

Марія Іонова підкреслила, що «Європейська Солідарність» неодноразово підтверджувала, що буде голосувати за ухвалення цього закону.

«Але ви знаєте, я думаю, що ці поправки, цей спам поданий не просто так. Видно, якраз уже всередині команди Зеленського почалась така торгівля», – висловила думку депутатка.

За її словами, потрібно ухвалити цей закон і відновити довіру Міжнародного валютного фонду.

«Це та інституція, яка надає можливості нам хоч якось збалансувати наш бюджет», – додала вона.

Марія Іонова зауважила, що уряд Зеленського заклав у бюджет збільшення видатків втричі і при цьому врахував отримання кредиту від МВФ в дохідній частині. Але наразі цього кредиту ще немає.

«Все це свідчить про непрофесіоналізм і хаотичність цих дій, які, на жаль, не на користь державі», – зазначила депутатка.

«Ухвалити такий антиколомойський закон за попередньої влади, Петру Порошенку не пропонували. Це означає, що була довіра. А тут – МВФ розробив спільно з цією владою такий закон, щоб унеможливити (компенсації власникам ПриватБанку та пов’язаним з ними особами – ред.)», – наголосила представниця «Європейської Солідарності».

Вона також додала: «В цьому законі має бути така стаття, яка говорить, що цей закон має поширюватись і на ті судові процеси, які ідуть між регулятором і банком».