Олег Синютка: Рік тому львів’яни зробили правильний вибір

Рік, який минув після виборів президента, був не просто втрачений, – це рік, який пройшов зі знаком мінус у всіх основних сферах життя країни. Про це народний депутат від «Європейської Солідарності» Олег Синютка написав на сторінці в мережі Фейсбук.

«Зеленський обіцяв нам завершити війну домовившись з Путіним «посередине». В підсумку – на фронті втрат не меншає, але Україна відвела війська зі своєї території, а влада погодила «формулу Штайнмаєра». Міжнародна коаліція підтримки України практично розвалена, а російська агресія триває», – написав він.

«Кінець епохи бідності» перетворився на нову формулу – «головне вижити». Економіка розвалена повністю. Рецесія в Україні почалася задовго до коронавірусу та світової кризи. Так, ще в січні 2020 року в Україні вперше за 49 місяців зафіксували падіння ВВП. Замість підготуватися до світової кризи, влада її поглибила своїми непрофесійними діями. Для порівняння, Порошенко залишив свій пост коли економіка зростала 13 кварталів поспіль», – зазначив політик.

Також народний депутат звернув увагу, що обіцянки Зеленського про «кінець епохи жадібності» – для українців виявилися скороченням субсидій та виплат малозабезпеченим, відсутністю індексації пенсій, рекордною заборгованістю зарплат, і водночас, наближеним до влади олігархів, яким передають цілі сегменти економіки й області.

Політик закликав проаналізувати ще одну обіцянку Зеленського про те, що «весна прийде саджати будемо».

«Весна прийшла і саджати дійсно пробують. Але не корупціонерів, не колаборантів та російських агентів, а військових, волонтерів та проукраїнських активістів. Боротьба проти олігархів замінилась політичними репресіями в стилі Януковича. Генеральна прокуратура України при Порошенку повертала країні мільярди вкрадені корупціонерами. Офіс генерального прокурора при Зеленському повернув аж 14 тис. грн», – зазначив він.

Політик акцентував, що обіцянка Зеленського щодо «кінця епохи брехні» виявилася лише красивими словами його відосіка, не більше.

«Епоха брехні – це коли країна три місяці намагалась дізнатись, чому і за які кошти Зеленський літав до Оману. Чи мав він там переговори з росіянами? Це коли країна не знає змісту домовленостей Зеленського та Путіна і дізнається про них постфактум. Це коли президент мовчить щодо корупційного скандалу довкола глави його Офісу і не розслідує злочини ексголови ДБР», – написав політик.

Також парламентар наголосив, що обіцянки Зеленського щодо того, що олігархи і колишні «регіонали» не будуть мати доступ до державної влади і державних ресурсів України обернувся фікцією.

«В підсумку – адвокат Януковича керує ДБР, соратник Януковича опікується судами. Олігархи засідають на Банковій. Зеленський так захищає інтереси Коломойського, чи просто його боїться, що готовий пожертвувати країною відмовившись від кредиту МВФ», – зазначив політик.

Олег Синютка сказав, що одну обіцянку Володимир Зеленський виконав таки буквально, а саме, – «Зробимо їх разом». Вони таки «зробили», але не «їх», а всіх нас, тих, кому дорогі інтереси української держави.

«Рік тому, лише Львівщина проявила здатність опиратись маніпуляціям та російській інформаційній війні на знищення української. Ми не помились і у своїх оцінках, і у своєму виборі», – зауважив народний депутат.

Резюмуючи політик наголосив: «Цей рік має стати для нас уроком. Людям, яким байдужа українська держава, символи якої вони висміюють, буде байдуже і на людей, які в ній живуть. Тому є різниця кого ти обираєш, якою мовою ти говориш і чи твердо стоїш на проукраїнському боці, працюючи на державні інтереси».