Марія Іонова: Ухвалення закону про банки залежить тільки від Зеленського

Ухвалення закону про банки затягує фракція Зеленського, наразі комітет розглянув тільки 15% поправок. Про це сказала народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Марія Іонова в ефірі 5 каналу.

«Чому керівництво фракції не приймає рішення стосовно депутатів, які зараз заполонили профільний комітет з податково-митної політики, що стосується банківського закону? Насправді, це всі депутати, яких в список включив президент Зеленський. Це депутати з монобільшості, це депутати, які були включені не тільки з орбіти Коломойського, керівництво фракції, на жаль, не вирішує, вирішує президент Зеленський. Комітет працював жахливо, понад 8 годин, розглянули всього 15% поправок. Я не можу сказати, що частина з них є поправками, тому ще це більше спам від партії «Слуга народу». Якщо працювали 8 годин, то якщо порахувати, це означає, що ще потрібно більше 5 засідань комітету», – сказала Іонова.

«Питання номер один, воно риторичне – чому не можна було одразу ухвалити цей законопроект за основу в цілому. У Зеленського є другий шанс ухвалити цей законопроект, користуючись антиконституційним законопроектом змін до регламенту, тому що там повністю нівелюється парламентаризм і взагалі законодавчі ініціативи народного депутата.

Насправді, ідуть торги між Зеленським і Коломойським. Ми з вами не дізнаємось тематику цих торгів. Ви вірите, що якщо б Зеленський хотів, щоб ухвалили цей законопроект, профільний комітет засідав би 8 годин?» – додала депутат.

Вона наголосила, що від Зеленського залежатиме, чи буде ухвалено закон про банки.

«Ми знаємо, що ПриватБанк, який зараз належить державі, програв Апеляційний суд і тепер братам Суркісам мають повернути начебто 7,5 млрд. грн. Тобто, кому вигідно затягування цього закону? Питання в тому, що відбувається за кулісами? Звичайно, тут відповідальність тільки Зеленського і це буде його рішення – чи використає він другий шанс, щоб комітет швидше опрацював ці поправки і ми ухвалили на позачерговому засіданні законопроект, який так необхідний», – зазначила Іонова.