Олексій Гончаренко: навколо банківського закону йдуть торги між Зеленським та Коломойським

Між президентом Зеленським та олігархом Коломойським відбувається гра і саме через це блокують прийняття змін до закону про банки і банківську діяльність щодо заборони повернення банків колишнім власникам. Про це сказав народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Олексій Гончаренко в ефірі телеканалу «Еспресо», коментуючи, зокрема, 16 тисяч поправок до законопроекту.

«Ігор Коломойський вже багато разів довів, що у нього дуже багата уява. І 16 тисяч поправок – це один з таких прикладів», – зауважив депутат.

«Мені здається, що як мінімум частина партії влади збирається домовитися з Коломойським і все те, що відбувається навколо цього закону часом мені здається трішки несерйозним», – додав він.

Депутат підкреслив, що від самого початку розгляду цього проекту в парламенті було очевидно, що ведеться певна гра.

Він нагадав, що монобільшість неодноразово робила так, що ставила потрібний закон одразу і в першому читанні, і в цілому на голосування.

«Але тут вони так не зробили. І таким чином з’явилася можливість подати цю безліч правок. Далі були варіанти, як можна вийти з цієї ситуації, не змінюючи регламент Верховної Ради – знову влада на це не пішла. А пішла шляхом зміни регламенту. Потім зміни в регламент вони одразу не підписали, давши можливість їх заблокувати», – зазначив Олексій Гончаренко.

Він підкреслив: «Все це роблять депутати від «Слуги народу».

«Якщо б це було так принципово для влади, напевно були б якісь санкції до депутатів Дубінського, Василевської-Смаглюк, Дунди і інших, які подають тисячі правок, блокують ухвалення закону, подаючи постанови. Але жодних санкцій ми не бачимо», – також зауважив Олексій Гончаренко.

«Мені часом здається, що все це якась гра між Зеленським і Коломойським «у піддавки», – зауважив він.

При цьому депутат підкреслив, що закон в першу чергу потрібен тому, що платники податків вклали у ПриватБанк 155 мільярдів гривень. І тепер його колишні власники хочуть собі повернути контроль над ним.

«Тому, я думаю, що цей закон, в першу чергу, потрібен Україні, а вже потім потрібен для співпраці з МВФ», – сказав Олексій Гончаренко.