У Зеленського продовжують абсурдні заборони для людей і влаштовують собі «коронабізнес» на медзасобах – Олексій Гончаренко

Уряд Зеленського продовжує абсурдні дії, обмежуючи права українців під час карантину. При цьому державні закупівлі необхідних медикам захисних засобів уряд фактично проводить за завищеною корупційною ціною. Про це сказав народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Олексій Гончаренко в ефірі телеканалу «Еспресо». Депутат повідомив, що подав позов щодо постанови уряду про карантинні заходи в Київський окружний адміністративний суд і чекає на рішення з цього приводу.

«Останнє рішення Кабінету міністрів про більш жорсткий режим карантину взагалі з моєї точки зору не конституційне», – сказав він.

Гончаренко назвав абсурдними заборони гуляти в парках або з дітьми, але при цьому можна бути на вулицях або гуляти з собакою.

«Те саме продовжується: давайте ми відкриємо бібліотеки і музеї. Я дуже люблю музейну і бібліотечну справу, і розумію, що це важливо. Але все ж таки, напевно, нам важливіше запускати економічну діяльність. Чому нам не відкривати магазини, сферу послуг? Ми маємо це робити, звісно з певними обмеженнями. Але в цілому карантин має бути гнучким», – вважає представник «Європейської Солідарності».

«Я бачу, що якогось здорового глузду в нашому Кабінеті міністрів знайти неможливо», – зауважив Олексій Гончаренко.

Він також прокоментував постійне перенесені прогнозованих строків піку захворюваності на COVID-19 в Україні: «Ми просто відстаємо від усього світу за кількістю проведених тестів на коронавірус. Тому скільки у нас захворіло людей – це не знає ніхто», – пояснив він.

За його словами, постійна зміна урядом прогнозів і дати настання піку захворюваності з прив’язкою до державних чи релігійних свят виглядає абсурдно.

Гончаренко також наголосив, що провалене забезпечення медиків необхідними захисними засобами. А державні закупівлі поводяться із ознаками корупції.

«Коли ми кажемо, що кожен пятий із тих, хто захворів в Україні, це медики, то я хотів би нагадати всім, що держава взагалі не забезпечила медиків засобами індивідуального захисту – від найпростіших масок, до костюмів», – наголосив Олексій Гончаренко.

Депутат повідомив, що як з’ясувалося 20 березня Кабінет міністрів виділив 35 мільйонів гривень з резервного фонду на придбання костюмів захисту для медиків.

«До 10 квітня ніхто ці костюми не купував, взагалі нічого не відбувалося. 10 квітня міністерство охорони здоров’я передало відповідне завдання держпідприємству «Медичні закупівлі», щоб закупити такі костюми. ДП за кілька днів знайшло українського виробника по ціні 245 грн. за один костюм. Далі МОЗ сказав, що йому це не підходить. Фактично усунув це державне підприємство і уклав угоду з «прокладкою», яка завозить китайські костюми вдвічі дорожче. Тобто замість 245 по 490 грн. за один костюм. Держава переплатила гроші, гроші пішли з України невідомо куди через фірму-«прокладку», якій навіть немає одного року. Класична корупційна схема. І це в момент пандемії», – розповів Олексій Гончаренко.

«Що це за «коронабізнес» на смертях людей? І де реакція на все це влади?» – зауважив депутат.