Ірина Геращенко: Путін нічого не виконав після зустрічі в Нормандському форматі, а Зеленський про це мовчить

Росія не виконала жодної домовленості Нормандської зустрічі, при цьому Зеленський бере додаткові зобов’язання, підіграючи Путіну.

Про це співголова фракції «Європейської Солідарності» Ірина Геращенко заявила під час включення на телеканалі «Прямий».

«З минулої зустрічі в Нормандському форматі залишились тільки красиві фотографії, де Путін і Зеленський мило один одному усміхаються. Жодна домовленість попереднього саміту, який відбувся в грудні минулого року в Парижі, не виконана. І, до речі, не виконана не Зеленським, а РФ і Путіним. Інше питання, що Зеленський і його команда про це мовчать», – зауважила Геращенко.

«Нагадаю, що ключовою домовленістю на минулому саміті було припинення вогню, визначення дати припинення вогню, сталого режиму тиші. Хочу нагадати, що тільки за цей рік загинуло 39 українських воїнів. Отже, ця домовленість не виконана. Чи чули ми апеляцію Зеленського щодо невиконання цього ключового рішення саміту? Ні», – зауважила Геращенко.

Вона також акцентувала, що домовленості під час попереднього саміту щодо звільнення заручників також не виконано.

«Так само не виконано і другий пункт: «обмін всіх встановлених на всіх встановлених». Добре, що вдалося звільнити кілька десятків українців з окупованих територій. Але не звільнено жодного кримського татарина, не звільнено людей, які знаходяться в тюрмах РФ. І тут ще питання в тому, кого Зеленський віддав. Це були беркутівці, це були люди, причетні до терактів у Харкові, в Одесі, Тернополі», – наголосила народний депутат.

Також вона додала, що досі не допущений представник «Червоного хреста» до пошуку зниклих безвісті і не відкрито КПВВ в Золотому.

«Власне, жоден пункт попередньої зустрічі в Нормандському форматі не виконано», – зазначила Ірина Геращенко.

Політик наголосила, що українська влада бере на себе все нові й нові зобов’язання, підігруючи Путіну.

«Зеленський і його команда набирають додаткові зобов’язання на Україну, забуваючи щодня нагадувати Росії про її виконання Мінських угод. Чого варте карколомне рішення в Мінському форматі створити так звану консультативну раду з представниками бойовиків. Це рішення навіть представники фракції «Слуга народу» розцінюють як спробу легітимізувати ці республіки», – зауважила Геращенко.