Мустафа Джемілєв: для Зеленського на відміну від Порошенка Крим не є однією з головних тем

У Зеленського Крим не є пріоритетною темою, як це було за президента Порошенка, але всі мають зрозуміти, що без Криму повноцінної держави Україна не може бути.

Про це заявив лідер кримськотатарського народу, народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Мустафа Джемілєв в ефірі телеканалу «Прямий».

«Системної роботи по поверненню Криму не робиться. Більше того, в команді Зеленського багато людей, яким Крим байдужий. Наприклад, деякі висловлюють позицію, що можна дати воду в Крим задля послаблень на Донбасі чи задля заробітку. У Зеленського, на відміну від Порошенка, Крим не є однією з головних тем. Всі мають розуміти, що без Криму повноцінної України не буде, як і гідної держави, якщо змиритися з анексією частини території», – сказав він.

Також він наголосив, що, організовуючи обмін полоненими, потрібно уважно ставитися до того, кого на кого обмінюють, тому що неприпустимо абсолютно невинних людей обмінювати на вбивць.

«Звільнення будь-якої людини з тюрми – це радість, але питання, якою ціною. Одна справа, коли міняють військово-полонених, але коли коли за абсолютно невинних людей, заарештованих за свої переконання, за висловлювання міняють кривавих бандитів, винних у вбивствах людей – це неправильно. І де гарантія, що на наступний день Путін не набере в 10 разів більше, ніж звільнив? В першому списку обміну Зеленського Бекіров був звільнений, а через тиждень заарештували ще трьох. Що ми від такого обміну маємо?» – зазначив лідер кримськотатарського народу.

«В нових списках на обмін 115 людей, з них 85 – кримські татари. Але сказати точно, як це буде і коли – неможливо, бо ми маємо справу з Росією. Вони можуть все змінити в будь-який час. Росіяни не хочуть обміну кримських татар, бо вони вважають їх громадянами Росії і їм важливо притиснути визвольний рух», – додав Джемілєв.