Окозамилювання, економічні провали та нездатність вести компетентну міжнародну політику – Олексій Гончаренко про результати президентства Зеленського

Результат президентства Зеленського – посилення обстрілів на Донбасі, зустрічі задля зустрічей, а не задля миру, приписування собі досягнень попередньої влади і повна бездіяльність у боротьбі з корупцією. Таку думку висловив народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Олексій Гончаренко, коментуючи фільм про річницю обрання президентом Зеленського.

«Зеленський точно не Шекспір. Голобородько явно виглядав впевненішим і здається, що він сам не вірить в те, що каже. Стільки набрехав… Наприклад він сказав, що ми зробили зарплати чиновників 47 тисяч гривень. Брехня. Це тільки на карантин. Ще в березні їх зарплати були сотні тисяч гривень, в кого вони високі, далі 2 місяці будуть 47 тисяч, а далі все повертається. Той проект бюджету, який ми пропонували з «Європейською Солідарністю», де ми пропонували обмежити зарплати чиновників на цілий рік. Вони це відхилили», – сказав він.

Політик зазначив, що, розповідаючи про досягнення свого президентства, Зеленський просто розказав про те, що було зроблено до нього.

«Він розповідає про досягнення і про те,  що ми піднялися в рейтингу Doing Business на 7 позицій. Але рейтинг рахується з квітня по квітень, тому минуле підняття на 7 позицій не має до нього взагалі ніякого відношення.

Що він добудував Охматдит, хоча вся країна знає, що його будували 15 років і він вже був на завершальній фазі. Запустив Антикорупційний суд, що до нього також не має ніякого відношення. Багато брехні і обіцянок», – підкреслив Гончаренко.

Також він наголосив, що Зеленський замовчує те, що Росія – країна агресор і веде війну проти України.

«Мене вразило те, що там жодного разу не сказано про Путіна. Там не сказано слово «агресор» і є дивна теза, де він каже «Ми тиснемо на всіх – і на росіян, і на європейців». І що це означає? А що тиснути на європейців? У нас європейці забрали Крим? Чи вбивають наших людей на Донбасі? Він взагалі не сказав, що у нас іде війна і що Росія агресор.

Рік тому він казав, що війну легко припинити, бо достатньо просто перестати стріляти. Рік вже він при владі і виявилося, що все не так просто. Виявилося, що Путін веде війну не з Порошенком, як він вважав і хотів впевнити людей, як мені здається. А Путін вів війну з Україною», – зазначив народний депутат.

«Зеленський каже «Я знаю ми за наступні 4 роки закінчимо війну. Виходить, що це в Києві ключі від миру і ми його не хочемо? А якщо Путін далі буде вести війну?» – додав політик

Гончаренко підкреслив, що зустрічі заради зустрічей, які проводить команда Зеленського, не допомагають звільняти українські окуповані території і зупинити загибель військових на фронті.

«Якщо наша мета – зустрічі, то напевно з цим все гаразд. Якщо мета, щоб не вбивали українців і ми контролювали Донбас, то в цьому напрямку жодного просування. Ми не повернули жоден населений пункт собі під контроль, тільки ще розвели війська і частину територій не контролюємо зараз. Не перестали вбивати українських військових, навіть більше, ніж до Зеленського. Тоді в мене питання, яка мета всіх цих зустрічей», – сказав він.

«Це все окозамилювання, бо треба було щось показати. Люди не стали жити краще за рік, менше вбивати на фронті не стали, з корупцією не борються, навпаки корупційні скандали», – підсумував представник «Європейської Солідарності».