Ірина Геращенко: влада імітує бурхливу діяльність замість голосування законів про банки і страхування медиків

Зміни до регламенту Верховної Ради знищують його і по суті є «диктаторськими законами».

Про це заявила співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко з трибуни парламенту.

«Шановні українці, ви бачите країну зруйнованих інституцій. Уряд без ключових міністрів, парламент без політиків і депутатів, але з зеленими кнопочками. Цим людям просто не потрібен регламент, тому вони його і знищують. Законом, який забороняє депутатам подавати поправки. Закони 16 квітня нічим не відрізняються від диктаторських законів 16 січня», – зазначила політик.

Вона наголосила, що «Європейська Солідарність» вимагає від влади розглянути закон про банки і страхування медиків, замість імітації бурхливої діяльності.

«Зверніть увагу, сьогодні чергове позачергове засідання парламенту сформоване президентом, а не самим парламентом. В порядку денному жодного законопроекту самого президента, а ідуть законопроекти депутатів. Про що ці законопроекти? Жодного про підтримку лікаря, жодного про підтримку економіки, жодного про підтримку освітян, жодного про підтримку України. Немає банківського закону, який має врятувати Україну від дефолту», – сказала Геращенко.

«Це імітація бурхливої діяльності до якої немає жодного відношення навіть монобільшість, бо вона не має права ні на що. Вона навіть про майбутніх міністрів за яких вона візьме відповідальність дізнається з інтернету. Ось у що перетворено цей парламент.

Наша фракція зареєструвала законопроект про обов’язкове страхування медиків, тому що сьогодні люди, які працюють з хворими на COVID отримують 4 000 гривень не доларів зарплати. Ні про які 300% надбавки не йдеться, все перекладено на місцеві органи влади», – додала співголова фракції.

Ірина Геращенко зазначила, що «Європейська Солідарність» підтримує необхідність ухвалення критичних для країни законопроектів і категорично засуджує спроби імітувати бурхливу діяльність.

«Ми не отримали ці підписні листи, їх блокує керівництво Верховної Ради, тому що треба тільки імітувати бурхливу діяльність, а не працювати для захисту країни.

Наша фракція не буде сьогодні голосувати за жоден, окрім ТСК, законопроект, щоб не підігрувати цій ганьбі», – підкреслила політик.