Влада сьогодні контролює антикорупційні органі, які мають бути незалежними – Олег Синютка

Робота антикорупційних органів даватиме результат лише за умови їхньої незалежності від влади. Про це сказав народний депутат від партії «Європейська Солідарність» Олег Синютка в ефірі телеканалу «Прямий».

«Антикорупційна вертикаль була сформована перед закінченням перебування п’ятого президента Петра Порошенка при владі, бо саме один з останніх підписаних нормативних актів — це був нормативний акт про створення Вищого антикорупційного суду. І це надзвичайно важлива ланка», – нагадав депутат.

Він зауважив, що в той час уже працювали Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура, і для завершення формування всієї антикорупційної структури президентом Порошенком був підписаний указ про формування антикорупційного суду. Отже, вся необхідна система органів для боротьби з корупцією в державі є.

«І я переконаний, що вертикаль антикорупційних органів повинна спрацювати і дати результат. Але повинна бути одна умова — влада не повинна контролювати антикорупційні органи, влада повинна бути підслідна антикорупційним органам», – підкреслив депутат.

За словами Олега Синютки, саме вони повинні вивчати діяльність влади.

«Коли сьогодні оточення президента звинувачується в корупції, а правоохоронні органи не реагують — це означає, що вони підконтрольні владі. А так бути не може», – сказав представник фракції.