Порошенко продовжує надавати допомогу лікарням, в той час як влада загрузла в корупційних оборудках на закупівлі медзасобів – Яна Зінкевич

Фонд Порошенка та «Європейська Солідарність» продовжують надавати допомогу лікарням, передаючи по всій Україні захисні костюми, маски, окуляри для лікарів та медичне обладнання і препарати. В той час як влада неспроможна налагодити належне забезпечення медичних закладів, а міністерство охорони здоров’я навіть опинилося у корупційному скандалі через закупівлю захисних костюмів.

Про це сказала народна депутатка фракції «Європейська Солідарність» Яна Зінкевич в ефірі телеканалу «Еспресо».

«На жаль, ми зараз бачимо досить критичну ситуацію стосовно кількості хворих серед медичних працівників. Дійсно і наша фракція, і наш лідер Петро Порошенко займаються зараз забезпеченням лікарень необідними захисними засобами», – сказала вона.

Депутатка наголосила, що у поїздках по регіонам дуже часто бачить, що медичних працівників змушують в тому числі говорити про забезпеченість лікарень, або ж лікарі просять надавати благодійну допомогу не безпосередньо на лікарню, щоб не отримати покарання від керівництва.

«Забезпечення не достатньо, тестування не достатньо. Ми бачимо також і корупційні речі, які відбуваються в міністерстві охорони здоров’я. На жаль, ситуація лише погіршується. Ми ще не досягли піку захворюваності, а вже маємо таку велику кількість хворих медпрацівників», – наголосила Яна Зінкевич.

Представниця фракції зазначила, що влада повинна терміново вживати необхідних заходів, щоб недопустити погіршення ситуації з розповсюдженням хвороби, та в першу чергу захистити лікарів, які найперші стикаються із вірусом.

«Зараз потрібно екстренно вживати всі необхідні дії, зробити пріоритетним наш медичний персонал, і не покладати надію лише на волонтерів і благодійників», – сказала Яна Зінкевич.

Вона зауважила, що послаблювати карантинні заходи, зокрема відкривати продовольчі ринки можна буде не раніше ніж за тиждень. Зараз потрібно спостерігати за статистикою і зрозуміти якою є кількість захворювань на коронавірус після великодніх свят, і вже після цього можливо буде розглядати питання про зменшення карантинних заборон.