Ахтем Чийгоз: Зеленський має бути послідовним у позиції щодо деокупації Криму на міжнародних майданчиках

Зеленський має бути послідовним в питанні деокупації Криму, але зараз на міжнародних майданчиках це питання не актуалізується. Про це сказав народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Ахтем Чийгоз з трибуни парламенту під час обговорення Постанови про звернення Верховної Ради до парламентаріїв інших держав і парламентських асамблей міжнародних організацій про засудження триваючої збройної агресії Росії проти України, незаконної анексії Криму та окупації ОРДЛО, політичних репресій проти громадян України та звільнення політв’язнів-громадян України.

«Сподіваюсь, що ця Постанова буде початком активної діяльності парламенту України на міжнародних майданчиках, де, на жаль, відсутня якась платформа для обговорення деокупації Криму. Треба чітко розуміти, що затягування часу – це людські втрати, це працює на користь тим демагогам-політикам, які не налаштовані на ухвалення рішучих дій, в першу чергу, посилення тиску і санкцій проти Росії, держави – агресора», – сказав він.

Чийгоз вважає, що Зеленський має зробити все, щоб права кримськотатарського народу ніколи не ставилися під сумнів.

«Ми зі свого боку маємо зробити декілька кроків зараз, бо часу вже немає. Для посилення наших позицій на міжнародному рівні стосовно ухвалення низки законів, які унеможливлять спроби Росії переглянути, переписати історію, а також будуть відповідати міжнародним нормам, які забезпечать права корінного кримськотатарського народу. Зокрема, зміни до Конституції України в частині статусу автономії Республіки Крим. Президент Зеленський має визначитися і зобов’язаний бути послідовним в намірах по деокупації Криму, таким, що більш ніколи не будуть ставитися під сумнів законні права кримськотатарського народу. Крим – це Україна, Слава Україні», – наголосив депутат.