Олег Синютка: лікарі досі не отримали обіцяних Зеленським грошей

Незважаючи на передбачені в державному бюджеті гроші на виплати лікарям за роботу під час коронавірусу, медики ці гроші досі не отримали. Про це сказав народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Олег Синютка в ефірі телеканалу «Еспресо».

Він наголосив, що внаслідок децентралізації обласні центри отримали кошти, якими можуть розпорядитися для забезпечення лікарень медичними засобами та засобами захисту для лікарів. Водночас районні лікарні залишаються сам на сам зі своїм проблемами.

Депутат навів приклад Львівщини із критичною ситуацією щодо фінансування і забезпечення необхідними захисними засобами сімейних лікарів.

«На Львівщині їх 1700 чоловік і більшість з них не забезпечена відповідним засобами захисту», – розповів він.

Олег Синютка зазначив: «Врешті решт те, що ми сьогодні маємо по Україні, коли кожен пятий носій коронавірусу – це лікар, це є насправді велика трагедія для лікарів».

«Це величезна помилка і відповідальність влади, що пройшло уже півтора місяці з того часу, коли парламент ухвалив рішення виплатити лікарям трикратну заробітну плату. І думаєте, що державні чиновники зробили це? До сьогодні ні», – заявив він.

Депутат додав, що там, де міські голови, голови ОТГ більш фінансово забезпечені, вони зробили деякі виплати медикам.

«А те що ухвалив парламент, там де ми уже провели декілька тижнів тому зміни до бюджету – лікарі до цих пір не отримали грошей», – заявив представник фракції.