Вікторія Сюмар: Дмитро Разумков забув, що він Голова парламенту, а не однієї фракції

Фракція «Європейска Солідарність» вимагатиме реакції регламентного комітету на некоректну поведінку Голови Верховної Ради Разумкова щодо депутатів від опозиції і вибачень від спікера. 

Про це народний депутат від «Європейської Солідарності» Вікторія Сюмар наголосила під час брифінгу в парламенті.

«Спікер парламенту дозволяє собі коментувати виступи опозиційних фракцій, особливо фракції «Європейська Солідарність». При цьому його зауваження суперечать і законам, і здоровому глузду. В даному випадку він вирішив прокоментувати бажання депутата Гончаренко висловитися з приводу проекту закону, тобто реалізувати своє законе право у відповідності до регламенту. І почав повчати його, як треба себе поводити в залі», – сказала народний депутат.

«Все це погано виглядає. Я працювала в різних парламентах, але я ніколи не бачила такого упередженого ставлення Голови Верховної Ради», – додала вона.

«Дмитро Разумков, може в силу віку, чи якихось інших причин не розуміє, що він є Головою всієї Верховної Ради України, а не спікером «Слуг народу», чи діючої зеленої української влади. Повага має бути однією з цінностей і принципів роботи цього парламенту. Цього зараз немає», – наголосила Вікторія Сюмар.

Вона зазначила, що фракція «Європейська Солідарність» вимагатиме реакції регламентного комітету і вибачення від спікера Разумкова, який дозволяє собі некоректно коментувати народних депутатів від опозиції.

«Такою поведінкою Разумков принижує не нас, а себе і закони України», – сказала Вікторія Сюмар.

Представниця «Європейської Солідарності» зауважила, що порядок денний формується без врахування пропозицій від опозиційних фракцій.

«Ми дізнаємося про засідання парламенту в останній момент. Так, вчора, в останній момент, ми отримали порядок денний, який сформований без пропозицій опозиційних фракцій. В порядку денному, де є ратифікації угод з Аргентиною і Казахстаном, керівництво парламенту відмовляється ставити проекти законів про обов’язкове страхування лікарів і про обов’язкове тестування», – підкреслила Вікторія Сюмар.

«Ці закони напрацьовані різними фракціями, опозиційними фракціями. Все це виглядає дуже погано. Парламент перетворюється на філію однієї політичної партії і реалізацію її програми, і фактично не дає права будь-кому іншому робити нормальні закони в інтересах України і українців», – обурилася Вікторія Сюмар.