Ірина Геращенко: парад «велюрових» суверенітетів – це результат подвійних стандартів Зеленського

Заяви місцевих органів влади про послаблення карантинних заходів, які суперечать розпорядженням з центру – це наслідок подвійних стандартів президента Зеленського та його владної команди. Про це у своєму відеоблозі говорить співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко. Вона наголошує, що впливові порушники карантину не отримують законного покарання, тоді як представникам органів місцевого самоврядування з Києва передають погрози.

«В країні розпочався парад «велюрових» суверенітетів. Міста і містечка одне за одним заявляють про часткове скасування карантину. Чхати вони хотіли на заборони уряду», – зазначає Ірина Геращенко.

«Власник «Велюра» і всі його відвідувачі навіть не сплатили штраф 17 000 грн за порушення карантину. Хоч всі високопосадові «спасителі Києва» були ідентифіковані журналістами. Власника «Велюра» не засудила рідна фракція, спікер не вичитав його в стилі комсомольських зборів, президент і його офіс не записали відосик «ай – ай- ай, Коля», уряд не закликав депутатів власним прикладом демонструвати повагу до карантину і самоізоляції. Міністри, депутати, колишні депутати тусуються по найдорожчим готелям/ресторанам Києва і проводять там променади без масок. Все це щодня читають, дивляться, бачать мільйони ФОПів, чий бізнес загинається, яким немає чим сплачувати оренду, зарплати, комуналку», – порівнює Ірина Геращенко.

Співголова «Європйської Солідарності» наголошує, що в порушенні законів будь-ким немає нічого доброго. Але спротив на місцях спровокувала сама провладна команда.

«Я проти параду «велюрових» суверенітетів. Але спровокували його самі слуги. І тепер це навряд чи можна зупинити. Можна зупинити метро, але тепер Київ перетворилася на суцільний корок, бо всі виїхали в офіси на своїх авто. Можна закрити кафе, але всі, в кого немає грошей на чай за 500 грн у «Велюрі», вийшли з пивом на лавочки. Можна лякати штрафами в 17000 дрібних підприємців, але тоді вони приходять під уряд. Або всі на карантин – або цю хвилю суверенітетів не зупинити. Почніть з «Велюра» – під камери оштрафуйте Колю і виженіть його зі своєї фракції», – порадила Ірина Геращенко.