На Київщині «Європейська Солідарність» передала захисні костюми від Порошенка в центр екстренної меддопомоги Обухівського району

Народна депутатка фракції «Європейська Солідарність» Вікторія Сюмар разом з волонтерським штабом партії передали у Комунальний заклад Київської облради «Київський центр екстренної медичної допомоги та медицини катастроф» захисні костюми для лікарів, закуплені Фондом Порошенка і корпорацією Roshen.

Лікарка Катерина Шулькевич подякувала за надану допомогу станції екстренної медичної допомоги.

«Обухівська станція екстренної медичної допомоги від імені працівників щиро вам дякує за надану благодійну допомогу від Фонду Порошенка. Тому що у цей складний період ми на передовій і це дуже велика допомога», – сказала вона.

Катерина Шулькевич зауважила, що станція потребує набагато більше захисних засобів: «Але спільними зусиллями, за допомогою благодійників і вашою допомогою ми забезпечені на найближчі кілька тижнів».

Лікарка зауважила, що зараз важко спрогнозувати, скільки станція матиме викликів і яка кількість хворих потребуватиме допомоги. Вона зазначила, що виїжджаючи на виклик, бригада «швидкої» не знає на сто відсотків, чи пацієнт виявиться хворим на коронавірус.

«В ідеалі потрібно, щоб бригади їздили завжди у засобах захисту, але так, на жаль, поки не виходить», – зазначила Катерина Шулькевич.

Вона також зауважила, що лікарі отримали зарплату за квітень, і вона чомусь виявилася дуже низькою, а обіцяних надбавок не виплатили.

Вікторія Сюмар наголосила, що зараз всі лікарі буквально на передовій.

«Всім опорним лікарням більш-менш надають якусь допомогу, намагаються забезпечити, вас незаслужено забувають. Ми привезли вам 150 захисних костюмів від Фонду Порошенка», – сказала депутатка. Вона зазначила, що допомогу продовжать надавати і надалі.

«Але ми б хотіли допомогти системніше, так як ми можемо у Верховній Раді. Я так розумію, що зараз є великі проблеми із виплатами зарплат та надбавок, яких чекали лікарі і не отримали», – зауважила депутатка.

Вікторія Сюмар наголосила на неприпустимості того, що ця станція екстренної медичної допомоги не має ПЛР- тестів і тестування лікарів не проводиться: «Це погано, тому що очевидно, що ви маєте справу з хворими і ви повинні періодично тестуватися».

Депутатка повідомила, що на позачерговому засіданні Верховної Ради у четвер, ініційованому «Європейською Солідарністю», буде розглядатися закон про обов’язкове страхування лікарів і обов’язкове тестування медиків.

«Ми будемо також піднімати питання про зарплати, тому що розуміємо, що ця ситуація в дуже поганому стані», – підкреслила представниця фракції.

Керівник волонтерського штабу «Європейської Солідарності» Георгій Цагареішвілі також поцікавився забезпеченням станції паливом для автомобілів швидкої допомоги. Він додав, що штаб залишається завжди на зв’язку і волонтери продовжать надавати допомогу лікарям.